У Києві суддю над справою євромайданівця рекомендували до звільнення за невиконання своїх обов'язків

У Києві суддю над справою євромайданівця рекомендували до звільнення за невиконання своїх обов'язків

Фото: УНІАН

Суддя Віктор Дубас не відреагував на заяву активіста про його побиття "беркутівцями" під час розгляду справи 2014 року.

Суддю Дарницького суду Києва Віктора Дубаса, який розглядав справу євромайданівця Андрія Шминдюка взимку 2014 року, хочуть притягнути до дисциплінарної відповідальності та рекомендувати до звільнення. Таке рішення ухвалила Вища кваліфікаційна комісія, йдеться в сюжеті ТСН.Ранок.

Судді Дубасу закидають невиконання своїх обов'язків під час розгляду справи. Так, він не відреагував на заяву активіста про його побиття "беркутівцями" і не призначив судмедекспертизу.

Своєю чергою, суддя відмовився від будь-яких пояснень у цій справі, бо, нібито, вже не пам'ятає обставин. Попередні свої свідчення він не визнає. До розгляду провадження про звільнення суддя і далі ходитиме на роботу й отримуватиме зарплатню.

Від коментарів суддя Віктор Дубас відмовився.

"Він відмовився від раніше даних пояснень, це його права, ми його не можемо примусити. Ми вивчили всі документи і прийшли до висновку, що суддя не виконав обовязків судді, як суддя. Ми не перевіряли законність ухваленого судом рішення, бо це не компетенція комісії", - заявив член Вищої ради юстиції Михайло Макарчук.

Нагадаємо, в Україні запрацювала Вища рада правосуддя. Вища рада правосуддя (ВРП) створюється шляхом реорганізації Вищої ради юстиції. Впродовж 20 днів, тобто до 26 січня, Вища рада юстиції має створити комісію з реорганізації.

Вища кваліфікаційна комісія прийняла рішення у справі судді Віктора Дубаса

Вища кваліфікаційна комісія прийняла рішення у справі судді Віктора Дубаса

Повʼязані теми:

Наступна публікація