Скандал навколо доньки київської судді на підтримку Басти: в університеті Шевченка прокоментували заяву студентки

Скандал навколо доньки київської судді на підтримку Басти: в університеті Шевченка прокоментували заяву студентки

скриншот з відео

В університеті кажуть, що заява дівчини справа - СБУ, але відраховувати її не поспішають, а ось студенти за те, щоб Анастасія покинула навчальний заклад.

20-річна донька судді Печерського райсуду Києва Анастасія Константинова оскандалилась своїм висловлювання на захист російського репера Басти, який виступав в окупованому Криму і хотів дати концерт в Україні. Дівчина навчається в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка на юридичному факультеті. У виші вже відреагували на заяву своєї студентки.

В університеті кажуть, що слова Анастасії кидають тінь на репутацію закладу, але відрахувати її поки не мають права. Зараз у навчальному закладі переполох, там терміново скликають вчену раду, а викладачі збирають підписи під зверненням до університетської комісії з етики, повідомляє "5 канал".

"Відеозвернення, попри непереконливе виправдання, яке було поширене, є виявом глибокої неповаги до держави Україна, до майбутньої професії юриста. А може й інтерпретуватись як "участь у дестабілізації суспільного життя в Україні", про що йдеться на сайті Центру "Миротворець", – зазначили в університеті.

Завідувачки кафедри фольклористики Олеся Наумовська вважає, що Анастасія повинна понести покарання.

"Я оторопіла, я не могла повірити, що така людина є студенткою університету. Я вважаю, що ця дівчина повинна понести покарання. Я вважаю, що це справа СБУ. Тому що вона говорила про територіальну цілісність України перш за все", - зазначила педагогиня.

Також освітяни кажуть, що слова Анастасії позначились на репутації університету.

"Ця ганьба лягла, на жаль, на весь університет. Дуже неприємно читати коментарі, де огульно звинувачують всіх викладачів. Це, безперечно, репутаційні втрати", - прокоментувала доцент Київського університету імені Тараса Шевченка Оксана Мацько.

Попри це, дівчина, схоже, продовжить навчання у виші. Адже в університеті кажуть, що для відрахування є чіткий перелік підстав, а публічних закликів до сепаратизму в ньому немає. Виправити це можуть зміни в закон про вищу освіту – такі пропозиції університет вже готує. Тим часом студенти підтримують відрахування Анастасії Тарасюк.

"Людина прямо виступає проти територіальної цілісності України і дискредитує своїми публічними діями університет. На мою думку, така людина не повинна навчатися в університеті Шевченка", - переконаний глава Студпарламенту Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка Данило Гайдамаха.

Нагадаємо, 7 травня донька судді Печерського райсуду Києва Анастасія побідкалась, що через те, що російські виконавці не приїздять в Україну, вона не має що слухати, а тих, хто нагадав Басті про виступи в окупованому Криму, назвала "українським бидлом". Змиріться вже, бл*ть. Про*бали", – сказала тоді Анастасія.

Після того, як заява дівчини набула резонансу в ЗМІ, вночі 8 травня, Анастасія Константінова, яка вчора назвала бидлом тих, хто проти артистів, що виступають в Криму, оприлюднила нове відео в Instagram, в якому назвала вчорашні слова "неправильним висловлюванням".

Дівчина перепросила і заявила, що нібито не була обізнана щодо політичної позиції Басти.

Новини України: дочка судді Печерського райсуду опублікувала відео-виправдання

Новини України: дочка судді Печерського райсуду опублікувала відео-виправдання
Наступна публікація