Посеред Києва нищать фундамент палацу Князя Володимира 10 століття

Дата публікації
Перегляди
1777
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Посеред Києва нищать фундамент палацу Князя Володимира 10 століття

Будинок розбирали по ночах

Відбувається черговий наступ важкої техніки на історичну столицю

Продовжують руйнувати саме серце старовинного Києва, а саме провулок Десятинний. Одноповерхова будівля мала статус пам'ятки  архітектури. Але в неї вже не має ні статусу, ані даху.

У кращих традиціях будівельних баталій, його розбирали по ночах. Але цінне в цьому будинку - не на поверхні, а в землі. Активісти тримають Камаз, що вивозить уламки, і розповідають - це серце найдревнішої частини Києва, йдеться у сюжеті ТСН.

Під землею - фундамент палацу Князя Володимира, датований 10-м сторіччям. В інституті археології підтверджують – це справді безцінна ділянка Києва з археологічного погляду.

Керівник розкопок у Десятинному провулку Михайло Ієвлєв прокоментував: "Я не скажу, що це Парфенон, але для Киева це приблизно рівнозначно".

Тим часом міліція до з'ясування обставин просить техніку на виїзд, людей на вихід. На чиє замовлення працюють - робітники не говорять , однак хто тут господар кажуть папери.

"Якщо тут буде будинок, то жодні археологічні дослідження не йтиметься - це й обурює найбільше".

Михайло Ієвлев що більше десятка років проводить розкопки в Києві, каже що фундамент Палацу князя Володимира треба остаточно дослідити і законсервувати. Громадський активіст Олександр Ваврик розповів наостанок: "Київська земля надзвичайно дорога, але її вміст часом набагато дорожчий, особливо коли йдеться про ту частину, з якої починалася столиця.

Черговий наступ важкої техніки на історичну столицю

Черговий наступ важкої техніки на історичну столицю

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Неймовірні археологічні відкриття
Дата публікації
Перегляди
1777
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація