Посеред Києва нищать фундамент палацу Князя Володимира 10 століття

Посеред Києва нищать фундамент палацу Князя Володимира 10 століття

Будинок розбирали по ночах

Відбувається черговий наступ важкої техніки на історичну столицю

Продовжують руйнувати саме серце старовинного Києва, а саме провулок Десятинний. Одноповерхова будівля мала статус пам'ятки  архітектури. Але в неї вже не має ні статусу, ані даху.

У кращих традиціях будівельних баталій, його розбирали по ночах. Але цінне в цьому будинку - не на поверхні, а в землі. Активісти тримають Камаз, що вивозить уламки, і розповідають - це серце найдревнішої частини Києва, йдеться у сюжеті ТСН.

Під землею - фундамент палацу Князя Володимира, датований 10-м сторіччям. В інституті археології підтверджують – це справді безцінна ділянка Києва з археологічного погляду.

Керівник розкопок у Десятинному провулку Михайло Ієвлєв прокоментував: "Я не скажу, що це Парфенон, але для Киева це приблизно рівнозначно".

Тим часом міліція до з'ясування обставин просить техніку на виїзд, людей на вихід. На чиє замовлення працюють - робітники не говорять , однак хто тут господар кажуть папери.

"Якщо тут буде будинок, то жодні археологічні дослідження не йтиметься - це й обурює найбільше".

Михайло Ієвлев що більше десятка років проводить розкопки в Києві, каже що фундамент Палацу князя Володимира треба остаточно дослідити і законсервувати. Громадський активіст Олександр Ваврик розповів наостанок: "Київська земля надзвичайно дорога, але її вміст часом набагато дорожчий, особливо коли йдеться про ту частину, з якої починалася столиця.

Черговий наступ важкої техніки на історичну столицю

Черговий наступ важкої техніки на історичну столицю

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Неймовірні археологічні відкриття
Наступна публікація