Підприємливі кияни заробляють "снігові" гроші

Підприємливі кияни заробляють "снігові" гроші

Ілюстрація

Жахлива погода у Києві стала справжніми "жнивами" для заповзятливих бізнесменів.

Найбільше коштів заробили організації, котрі займаються очищенням доріг від льоду та снігу, евакуацією снігу та продавці спеціального взуття, пише "Комсомольская правда в Украине".

Так, деякі із евакуаторників зізнаються, що від замовлень просто немає відбою. Мовляв, цілий день телефон не замовкає. Кияни просять їх урятувати, коли машина "здихає" просто на дорозі або не хоче заводитися. Декотрі змушені чекати по 4-5 годин, щоб урятуватися із снігового полону. Зауважимо, що ціна на послугу евакуатора складає 5 гривень за кілометр плюс 200 гривень за навантаження. Але в ці дні ціни в багатьох фірмах виросли на 50-70%.

Подорожчали навіть бурульки. Фірми, котрі займаються прибиранням дахів, теж "нагріли" руки на сніговій негоді. Комунальники бояться посилати двірників на дах, адже це небезпечно. Тому кошти заробляють фірми, які опікуються чищенням покрівель. У таких фірмах очищати дахи беруться навіть альпіністи. Мінімальна ціни виїзду бригади не маленька — 1300. За цю ціну обіцяють розчистити дах площею 140 квадратних метрів.

Заробляють на складних погодних умовах і ресторани. Під час негоди люди більше відвідують заклади харчування. Частіше вживають і спиртні напої. Чимало киян прагнуть не показувати носа на вулицю і замовляють їжу додому — смакують переважно піцою та різноманітними обідами.

Таксисти теж збільшили ціни на свої послуги через негоду, причому на 30-40 відсотків. Кажуть, що ціни знизяться аж тоді, коли розтане сніг. З'явилася і мода на "льодоходи" на взуття. Коштує така "цяцька" із 8-ма шипами, яка кріпиться до підошви, 125 гривень.

Від снігу страждають і автолюбителі, котрі частіше звертаються до ремонтних майстерень із дрібним ремонтом. Кількість клієнтів збільшилася приблизно на 15%. Двірники теж воліють "заробити". "Ліваки" працівники мітли отримують за те, щоб відкопати автомобіль клієнтів із заметів. Вартує така послуга 10-15 гривень. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація