Київ може поповнитись ще однією пам'яткою Голодомору – "Сквером благодійників"

Київ може поповнитись ще однією пам'яткою Голодомору – "Сквером благодійників"

У Києві вшанували пам'ять тих, хто проявив людяність у нелюдський час / Фото: Євген Малолєтка/ТСН.ua

Активісти пропонують вшанувати тих, хто під час страшного голоду не шкодував останні харчі для інших.

З пропозицією дати нове ім'я парку, що поруч зі станцією метро "Лук'янівська" у Києві, звернулися до столичної влади співупорядники книги про тих, хто рятував українців під час Голодомору в 30-ті роки минулого століття, повідомляє ТСН.

Сьогодні у сквері напроти кінотеатру "Київська Русь" провели акцію на честь добродіїв, які врятували сотні життів під час голоду. На кожному дереві розмістили символічну табличку з ім'ям благочинця, а також повісили янголят – кожному стільки, скільки життів він спас у страшні роки.

"В той період просто поділитися також був подвиг і сьогодні ми вішаємо цих янголят в пам'ять про врятованих людей", - розповіла учасниця акції.

Загалом дослідники склали список із півтори сотні людей, котрі, часом ризикуючи власною головою, допомогали іншим. Це незавершений проект, лише його початок. Читати спогади, тих хто вижив, завдяки іншому, без сліз просто не можливо.

Прості люди, котрі ділилися своїм шматом хліба. Голови колгоспів чи комірники, які на власний страх і ризик роздавали людям посівне зерно. Людяність у нелюдський час - це поки що недосліджений аспект сторінки української історії.

Повʼязані теми:

Наступна публікація