Іловайська трагедія в театрі: у Києві показали мультимедійну виставу "Котел"

У п'єсі використані скріншоти смс-повідомлень бійців, які вони писали під час виходу з оточення.

У столичному кінотеатрі "Кінопанорама" презентували мультимедійну виставу "Котел" до річниці Іловайської трагедії.

Про це повідомляє "Радіо Свобода".

Авторка п'єси Марія Старожицька спробувала реконструювати події з 24 по 29 серпня 2014 року, зокрема вихід українських бійців із оточення в Іловайську. Вона наголосила, що вистава - це аматорський проект, який готували актори та волонтери протягом двох місяців. Текст Старожицька написала за два дні, опираючись на розмови із українськими військовими, яким вдалося вийти із котла. Режисером п'єси став Євген Степаненко.

"Ця трагедія мусить бути усвідомлена суспільством. Мої герої, які пройшли Іловайськ, залишаються між двома світами: вони залишаються там із побратимами і водночас – тут із нами. І вони мають дуже велику місію: завершити справу, за яку вони йшли з Майдану на війну – здобути нову країну, чисту, справедливу, найкращу в світі. Вони вже дуже багато за це віддали", - розповідає авторка.

Персонажі п'єси представляли різні погляди на події в Іловайську. Зокрема, у виставі є українські бійці, які виходили з Іловайська через соняшникові поля, а також російський військовий, місцеві жителі та "дивний воїн"-ігроман Тесей, який сприймає реальну війну через призму комп'ютерних "стрілялок".

Вистава "Котел" поділена на чотири дії: День Незалежності 2014 року, розстріл колони 29 серпня, вихід групи бійців з Іловайського котла на початку вересня і 29 серпня 2015 року – рік після трагедії. Монологи акторів підсилював аудіо- та відеоряд: документальні кадри з Іловайська, карти місцевості і навіть скріншоти смс-повідомлень бійців, які вони писали під час виходу з оточення.

Автори ідеї не виключають, що виставу покажуть й у інших містах України.

Нагадаємо, що ідентифіковані майже всі тіла загиблих в Іловайську українських військових.

Повʼязані теми:

Наступна публікація