Чому вода у кранах киян має дивний запах, – пояснення Київводоканалу

Чому вода у кранах киян має дивний запах, – пояснення Київводоканалу

Фото: УНІАН

Запах хлору у воді може бути спричинений тільки вільним хлором.

Якщо вода з-під крану має запах хлору, це цілком нормальне явище. Це свідчить про те, що вода гарантовано знезаражена і безпечна з протиепідемічної точки зору.

Про це повідомляють у пресслужбі "Київводоканалу".

"Запах хлору у воді може бути спричинений тільки вільним хлором, який використовується лише в окремих випадках. При цьому його вміст обмежується і не перевищує чинних норм. Якщо ви відчуваєте запах хлору, просто наберіть воду у ємкість, дайте відстоятися протягом декількох годин, і запах зникне", - йдеться у повідомленні.

Наразі у Київводоканалі знезаражують питну воду зв’язним хлором. Оброблена таким чином вода не має запаху, присмаків та хлорорганічних сполук.

Однак є і інші способи очищення та знезараження води, які використовує "Київводоканал".

Зараз майже всі артезіанські водопровідні станції Києва використовують замість хлору - гіпохлорит натрію. Підготовлена там вода не має сторонніх запахів.

"Вже незабаром буде запущено в роботу цех з виробництва діоксиду хлору на Дніпровській водопровідній станції, що дозволить перейти на більш якісний та безпечний спосіб знезараження питної води для третини киян",- зазначають у Київводоканалі.

Нагадаємо, у лютому у жителів Дніпропетровської області просили не використовувати воду із крану через забруднення пестицидами.

Повʼязані теми:

Наступна публікація