23-тя річниця повернення українця з космосу: у Києві відкрили пам'ятник Леоніду Каденюку

Ескіз монумента обрала родина космонавта.

23-тя річниця повернення українця з космосу: у Києві відкрили пам'ятник Леоніду Каденюку

© Сайт президента України

У Києві на Байковому кладовищі відкрили пам'ятник першому і поки що єдиному космонавту незалежної України Леоніду Каденюку. Це сталося сьогодні, 5 грудня, у 23-тю річницю його повернення з космосу на Землю на шатлі "Колумбія".

Про це йдеться на сайті президента. 

"Леонід Каденюк багато зробив для України, тож Україна повинна хоч щось зробити для нього. Я вважаю, що ми дуже вчасно все зробили, адже 28 січня Леоніду Каденюку виповнилося б 70 років, і людям буде куди прийти та вшанувати його пам'ять", – заявив президент Володимир Зеленський на відкритті пам'ятника. 

Він також зазначив, що від часів польоту Леоніда Каденюка в космос Україна не мала таких великих проривів у аерокосмічній галузі.

"Україна повинна робити все, щоб відновити цю галузь. А без таких людей, як Каденюк, це неможливо. І вони не можуть з'явитися просто так – потрібно вшановувати історію. Це обов'язок держави", – додав Зеленський. 

Після покладання квітів до монумента президент поспілкувався з родиною Леоніда Каденюка і пообіцяв дружині космонавта Вірі Каденюк посприяти збільшенню матеріальної підтримки родини видатного українця. 

Нагадаємо, Леонід Каденюк пішов з життя в січні 2018 року під час традиційної ранкової пробіжки. Розтин показав, що сталося це через ішемічну хворобу серця. 

Наступна публікація

Я дозволяю TSN.UA використовувати файли cookie