"Удар досить сильний": у Києві почастішали напади ворон на людей

Дата публікації
Перегляди
18к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"Удар досить сильний": у Києві почастішали напади ворон на людей

Фото: УНІАН

Кияни скаржаться на поведінку птахів, а фахівці мають своє пояснення для явища.

У столиці почастішали напади пернатих, а дворами пішли чутки, що ворони за щось мстяться людям. Птахи атакують, б’ють дзьобом людей по голові та крадуть окуляри, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

"Як тільки це відбулося – я за голову вхопився і трошки вбік", - розповідає постраждалий киянин. Удару по голові ворона завдала йому зі спини, двічі. Це був ранок, чоловік сидів на лавці у сквері, пив каву, а нападу зазнав, коли встав. "Удар досить сильний – з розгону нападає на голову і б’є крилами. Почав отак махати руками, і вона недалеко відлетіла, сіла на цей стовп і дивилася, що відбувається. Чому на мене? Ну, хто його знає. Я сподіваюсь, що гроші будуть", - жартує Ігор Ляшенко.

У Києві почастішали напади ворон на людей

У Києві почастішали напади ворон на людей

На Ольгу Тіхонову птаха напала біля дому. "Йшла до магазину, несподівано удар по голові, повертаю голову – ворона. Злякалася, тому що кігтями по голові", - розповіла вона. І такі ситуації непоодинокі: кияни розповіли і про розбиту голову чоловіка, і про вкрадені окуляри жінки, і про побиті очі цуценят, які зазнали нападу, коли собака відійшла від малечі.

Орнітологи запевняють, що на блиск ворони нападають дуже рідко, через цікавість, а найчастіше загрозу визначають, коли гніздяться і пташенята вчаться літати – цей період уже завершуються. Ще рідше приводом атаки може стати вороняча помста. Киянин, на якого птаха напала в сквері, згадує, як рік тому грався з вороною. "Від нудьги кидав у ворону горобинками, вона сиділа неподалік. Така розвага. Воно нічого не боляче птаху не буває, вона би відлетіла", - переконаний він. А от фахівці стверджують, що у воронових птахів гарна пам'ять, і якщо були випадки, коли людина виявляла агресію – вони запам’ятовують і потім можуть навіть напасти.

Чорна ворона Гамлета живе з Марією у Дніпрі 11 років, бо випала колись з гнізда. Господарка певна, що магічні прикмети цим птахам видумують люди. Насправді, це крук – він може говорити і є вірним партнером. "Піддається дресируванню та підкоряється лише одному господарю. У нього буде депресія, якщо його залишать", - каже господарка.

Експерти ж додають, що більше птахів не стало – у Києві понад 100 тисяч ворон, у країні до мільйона. Зустрічі з людьми почастішали лиш тому, що птахи переселяються у великі міста, де їм легше прогодуватися.

Кореспондент ТСН Валентина Мудрик

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
18к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація