Учасники "Ігор нескорених" порадили, як перебороти жаль до себе і віднайти сенс життя

Учасники "Ігор нескорених" порадили, як перебороти жаль до себе і віднайти сенс життя

Кожен з учасників знайшов мотивацію, щоб брати участь

Національні «Ігри нескорених» відбулися сьогодні в Києві. Змагання для ветеранів, що на війні зазнали важких поранень, ініціював у 2014 році британський принц Гаррі. Основних видів спорту в іграх - вісім, зокрема - біг, стрільба з лука, веслування на тренажерах та баскетбол на візках. Українці до світового руху приєдналися три роки тому, йдеться в сюжеті ТСН.19.30.

Від самого ранку столичний стадіон «Піонер» забитий людьми. Спортсмени, їхні тренери, судді та вболівальники. Національні змагання «Ігри нескорених» відкриває президент. І вже за кілька хвилин після закінчення церемонії відкриття на бігові доріжки виходять спортсмени.

Макс втратив ногу рік тому. «Зловив я «братський привіт», російський. Протипіхотну міну, яка заборонена всіма конвенціями. Ну і от маємо, що маємо», - каже Максим.

Взяти участь у цих змаганнях вирішив ще тоді: каже, коли лежав у шпиталі, саме тривали минулорічні «Ігри нескорених» у Сіднеї.  «Четверта ранку, п’ята ранку, онлайн-трансляція, одним відкритим оком дивився. Але це було дуже мотивуюче, дуже класно», - пригадує молодий чоловік.

У закритому павільйоні стадіону судді консультують спортсменів-пауерліфтерів. Половина з них виступає вперше в житті. У кімнаті для розминки  Ігор намагається приладнати до штанги свій новий протез.  Він замовив його спеціально для цих змагань.  Ігоря було важко поранено у Іловайську, у 2014 році на День Незалежності. Довго, каже, приходив до тями, про спорт навіть не думав. Тепер мріє – вижати 100 кілограмів, як до поранення.

Велич сили та духу: у Києві відбулись національні змагання "Ігри нескорених"

Велич сили та духу: у Києві відбулись національні змагання "Ігри нескорених"

У цих іграх немає переможців і переможених, пояснює один з організаторів національних змагань, Віталій Дейнека. Для цих спортсменів фізична підготовка лише 10 відсотків успіху. Мета ігор – витягнути на бігові доріжки та у спортзали  тих, хто геть зневірився.  «Портрет ідеального кандидата – це людина, яка зараз сидить в селі, яку поки вона воювала покинула дружина, яка через  свою травму більше не може піти на стару роботу, яка починає думати про те, що в житті немає сенсу», - кажуть організатори.

Сергій заради участі у іграх опанував ручний велосипед. Вдома такого не має – тренується на тренажерах. «Треба піднімати свй зад, йти і займатись, брати участь. А не дома сидіть і плакати, який він нещасний, у нього ноги немає.  Треба йти і працювати», - каже Сергій.

Медалі за участь у сьогоднішніх змаганнях отримають усі учасники. Імена двадцяти спортсменів, що цьогоріч представлятимуть Україну на «Іграх нескорених» у Гаазі, оголосять рівно за місяць.

Кореспондент Неллі Ковальська.

Повʼязані теми:

Наступна публікація