Сльозогінний газ і розбиті вікна: лесбійську конференцію у Києві посилено охороняють через радикалів

Сльозогінний газ і розбиті вікна: лесбійську конференцію у Києві посилено охороняють через радикалів

До столиці з’їхалися представниці з 40 країн світу.

Готель в столиці опинився в епіцентрі протестів  через лесбійську конференцію, яка відбувається там цього вікенду. Погрози на адресу її учасниць почалися ще напередодні заходу, йдеться в ТСН.16.45.

Три автобуси поліції і нацгвардії - готель "Турист" на лівому березі столиці - захищений, як ніколи. На першому поверсі розбиті шибки, частину вже встигли замінити на нові. Напади на будівлю почались, як тільки стало відомо, що тут відбудеться Європейська лесбійська конференція. «За кілька днів до проведення конференції готель почав отримувати погрози, телефонні дзвінки від різноманітних ультраправих організацій», - розповідають організатори.

Всередині відвідувачів перевіряє вже приватна охорона, поруч чергують бійці спецпідрозділів. Після того, як напередодні молодики пікетували приміщення і розпорошили тут сльозогінний газ, заходи безпеки ще посилили. Триста п’ятдесят учасниць із сорока країн світу. Зустрічі і лекції проходять у шести залах. Біля кожного знову охоронці.

Яскраві книжки і плакати – все це користується популярністю, бо його легко заховати в сумку, а от повітряні кульки лишаються ненадутими. Бо вийти з ними назовні – небезпечно. «Київ досі дуже гомофобний, тому ми попросили людей, щоб у них не було райдужних прапорів, інших символів, щоб вони могли вижити на шляху від аеропорту до готелю», - каже представник Європейської лесбійської конференції Більгана Гіньова.

Кожна друга учасниця не хоче потрапляти в об’єктив камери. Більшість з тих, хто приїхав з пострадянських країн, боїться реакції - як тут, так і у себе на Батьківщині. «Ми знаємо, що всюди є прогресивні люди, а є расисти. Ідіотів усюди вистачає. Це не суто українська проблема. У нас одна стратегія всюди – ми просто хочемо, щоби нас помітили такими, як ми є», - каже директор з комунікацій Європейської лесбійської конференції Джоел Замбі.

Повʼязані теми:

Наступна публікація