У Yasnо розповіли, де в Києві найскладніше зі світлом

У Yasnо розповіли, де в Києві найскладніше зі світлом

Фото: Associated Press

Наразі забезпечується орієнтовно 70% потреб житлових будинків Києва.

На лівому березі столиці досі триває ремонт одного з комунальних об'єктів генерації, тому жителі лівобережного Києва отримують лише 30% потреб в електроенергії.

Про це повідомив гендиректор компанії Yasno Сергій Коваленко у Facebook.

"Окремо згадаю лівобережний Київ. Тут побутові клієнти отримують лише до 30% від потреб, тому що досі ведеться ремонт одного з комунальних об'єктів генерації. А мережі від інших джерел генерації перевантажені і не можуть передати достатньо енергії на лівобережні райони. На жаль, поки терміни відновлення нам невідомі", – сказав Коваленко.

За його словами, наразі забезпечується орієнтовно 70% потреб житлових будинків Києва. Але однаково наразі діють екстрені відключення. Максимальне споживання електрики у Києві зросло на 7% порівняно з учорашнім днем.

Локальні аварії

Коваленко повідомив, що зараз у Києві дуже багато локальних аварій, адже система не витримує постійних увімкнень і вимкнень.

Основні причини:

  • Не спрацьовує автоматика.

"Тому колегам з електромереж (ДТЕК "Київські електромережі") часто доводиться їздити по деяких будинках і підключати їх вручну", – пояснив гендиректор Yasno.

  • Ситуацію погіршує погода.
  • Система не розрахована на таку велику кількість увімкнень/вимкнень.
  • Відкладений попит, який виникає після тривалих відключень.

"Це коли одразу після включення споживання дуже зростає. Бо фактично потрібно встигнути зробити багато справ, тому що в умовах екстрених відключень складно планувати", – зазначає Коваленко.

Тому він вкотре закликав користувачів економно і відповідально ставитися до споживання електроенергії, бо від цього залежить швидкість відновлення інфраструктури.

Нагадаємо, ДТЕК попереджає, що у Києві тривають екстрені відключення світла. Графіки наразі не діють.

Раніше в "Укренерго" пояснили, що після останнього ракетного обстрілу енергетикам необхідно кілька днів для відновлення інфраструктури, щоб повернутися до планових відключень електрики. На думку експертів, якби Україна перемогла  вже сьогодні, тоді від вимкнень електрики відмовилися б за 2-3 місяці.

Гендиректор Yasno попереджав, що відключення світла в Україні триватимуть щонайменше до березня.

Читайте також:

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Повʼязані теми:

Наступна публікація