У виграші лише Подільський міст: як Київрада урізала бюджет під час кризи

У виграші лише Подільський міст: як Київрада урізала бюджет під час кризи

Фото: УНІАН

Подільський міст додатково отримає 707 мільйонів гривень

Через пандемію коронавірусу та карантинні заходи в Київраді бюджет перерозподілили на користь медиків і соціально незахищених громадян, найбільше виграв майбутній Подільський міст, серед аутсайдерів фінансування метро на Виноградар.

На тлі всіх скорочень фінансування на Подільський міст виділили додатково 707 млн ​​грн. ТСН.ua про це стало відомо з рішень Київради.

До кінця цього року, як заявив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник, влада хоче закінчити автомобільну частину мостопереходу, а також запустити рух від вул. Набережно-Хрещатицькій на Подолі до розв'язки на Троєщині - на перетині пр. Шухевича з вул. Бальзака і в зворотному напрямку до лівоповоротного з'їзду з Подільського моста на вул. Набережно-Рибальську.

Як кажуть в КМДА, найбільші роботи, які мають бути в цьому році, на правому березі - демонтаж старого Рибальського моста і будівництво нового, на лівому березі - будівництво основної частини і з'їздів в районі Русанівських садів і на Троєщині.

Поки карантин не зачепив і будівництво Шулявського моста. 1 квітня тут мають відкрити з'їзд з моста, з боку Караваєвих Дач, на пр. Перемоги в бік Житомирської траси. Про це ТСН.ua сказав власник компанії "Північно-український будівельний альянс", яка будує розв'язку, Андрій Якусевич.

Правда, за його словами, питання з фінансуванням будівництва досі не вирішене, але на темпах будівництва це не відіб'ється, а також до сих пір не вирішено питань з викупом і знесенням цеху №5 заводу "Більшовик", який мали б знести ще 20190-го.

"У мене немає документів на знесення цеху. Генпідрядник подібні питання не вирішує, це питання міста. Якщо його не вирішать, одного із запланованих з'їздів не буде", - говорить Якусевич.

Ще в грудні Київрада ухвалила рішення викупити 5-й цех за 113,5 млн грн. У ФДМ, за словами Миколи Поворозника, за старий цех хочуть 700 млн. Решту витрат на капбудівництво, за словами голови бюджетної комісії Київради Андрія Страннікова, скоротили.

"В першу чергу, це стосується проектів реконструкцій та капремонтів великих об'єктів, які знаходяться ще на стадії проектування. Витрати на ці роботи будуть перенесені на 2021 рік ", - говорить Странніков.

Один з таких об'єктів - міст Патона. В цьому році в бюджеті Києва передбачено 10 млн на його утримання. Капремонту мосту, стан якого в 2019 році визнано критичним, поки не планується.

Крім того, будуть зняті гроші з будівництва метро на Виноградар. Їх витратять на малих об'єктах, наприклад, на реконструкцію пішохідного переходу на вул. Зої Гайдай на Оболоні.

"Але роботи не будуть призупинені, оскільки авансові платежі, які" Київметробуд "отримав ще в 2018 році на даному етапі повністю забезпечують фінансування будівництва", - говорить Андрій Странніков.

На 1,4 мл грн зменшаться асигнування Лук'янівського заповідника, їх направлять на розробку проєкту будівництва системи телеметричного збору даних обліку енергоресурсів і розрахунку енергобалансі КП "Київтеплоенерго".

Нагадаємо, попередні прогнози передбачали, що 2020 року економіка України зросте на 3,5-5%, інфляція становитиме 5% (плюс/мінус 1%), а долар коштуватиме 27-28 грн.

29 березня Кабмін затвердив нові макроекономічні прогнози на 2020 рік: ВВП - мінус 4,8%, середньорічний курс долара США - 29,5 грн (плюс 1,5-2 грн), інфляція – 8,7% (плюс 3,1%), безробіття – 9,4% (плюс 1,3%), середня зарплата – 11 тис. грн (без змін).

Історичні антирекорди гривні стосовно іноземних валют в офіційних курсах НБУ були такі: долар США 26 лютого 2015-го сягнув найвищого показника в 30,01 грн, євро встановив свій рекорд 26 січня 2018 року - 35,66 грн.

Через світову фінансову кризу, спричинену наслідками активного поширення нового коронавірусу COVID-19, експерти прогнозують падіння економік, зокрема й української. Оновлений базовий прогноз компанії Dragon Capital на 2020 рік передбачає падіння ВВП України на 4% та девальвацію гривні до 30 грн за долар на кінець року - за умови, що карантинні заходи триватимуть до травня (середній курс очікується на рівні 29 грн/долар, тобто девальвація складатиме близько 11% до минулорічного курсу). За менш оптимістичним прогнозом, якщо карантин буде продовжено на довший термін, ВВП може впасти на 9%, а гривня здешевшає до 35 грн/долар. За таких умов варто очікувати й зростання безробіття.

В Офісі президента спрогнозували, що 2020 року економіка України впаде мінімум на 5%.

Через епідемію коронавірусу 65% українських компаній не зможуть виконати свої річні бізнес-плани. Про це йдеться в опитуванні на тему "Економічний вплив COVID-19 на Україну", проведеного Американською торгово-промисловою палатою та консалтинговою компанією Deloitte.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Держбюджет-2020
Наступна публікація