У травмпункті в Києві відмовилися витягти з дитини кліща, котрий був носієм хвороби Лайма

У травмпункті в Києві відмовилися витягти з дитини кліща, котрий був носієм хвороби Лайма

Фото: pixabay.com

Медики заявили, що укус у ногу – не їхній профіль, бо вони спеціалізуються на голові.

Кількість уражених бореліозом після укусу кліща українців зростає. Лише в Києві цьогоріч уже зафіксували майже 42 інфікованих хворобою Лайма – це на третину більше, ніж торік за такий само проміжок часу, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

7-річну Аню бабуся виводить від травматолога – дівчинці видаляли залишки кліща за вухом. Комаху на дитині помітили після прогулянки в парку, а оскільки бабуся є лікарем, вирішили витягнути кліща самостійно. Одна з перших вимог і порад медиків тим, кого кліщ укусив, витягнути його якнайшвидше, проте важливо його не пошкодити, бо тоді вірогідність інфікування більшає. Якщо є сумніви у власній здатності все правильно зробити, слід негайно вибратися до травмпункту.

Уражених бореліозом українців після укусу кліща більшає

Уражених бореліозом українців після укусу кліща більшає

Однак у Києві не все виявилося так просто. Юристка Анна привезла сина у травмпункт на Печерську, але там видаляти кліща відмовилися, бо він уп’явся в ногу. "Я почула дивні речі: якби кліщ був у голові, то ми витягнули, бо в нас інший напрямок", - каже вона. У травмпункті, який називається щелепно-лицевий, пояснюють: "Скандал був, кожен лікар, який працює, відповідає за свою ділянку голови, тулубу. Треба їхати на загальний травмпункт, у нас щелепно-лицевий і нейрохірургічний".

Анна  називає таку відмову злочином  із ненадання невідкладної допомоги і чекає результатів службового розслідування у цій справі. Вона каже, що прийшла в цей травмпукнт після того, як її туди скерували на швидкій допомозі. "Ми втратили час", - каже вона. Кліщ, якого відмовились виймати вночі в травмпункті, виявився носієм інфекції Лайма. Чи інфікований хлопчик – стане відомо пізніше. Сам укус інфікованим кліщем ще не означає, що людина захворіла, проте необхідний контроль інфекціоніста. Щороку в Україні півтори тисячі українців хворіють на смертельну недугу Лайма, найчастіше вона передається через цих павуків.

Кореспондент ТСН Світлана Березівська

Фото: ТСН.ua

Повʼязані теми:

Наступна публікація