У суперечку "Нафтогазу" та "Київтеплоенерго" втрутився Порошенко: сторони укладуть мирову угоду

У суперечку "Нафтогазу" та "Київтеплоенерго" втрутився Порошенко: сторони укладуть мирову угоду

Фото: Getty Images

У "Нафтогазі" знову заявили, що готові надати газ Києву негайно тільки-но буде вирішене питання правонаступництва боргів.

Комунальне підприємство "Київтеплоенерго" та "Нафтогаз" укладуть мирову угоду в суді щодо боргів за теплопостачання колишньою компанією "Київенерго", яка надавала ці послуги столиці.

Відповідної домовленості було досягнуто під час перемовин між президентом України Петром Порошенком, головою "Нафтогазу" Андрієм Коболєвим та міським головою Києва Віталієм Кличком, передає прес-служба "Нафтогазу".

"Крім того, за дорученням президента України, цього тижня Кабінетом Міністрів України було розроблено та запропоновано довгострокове рішення, яке дозволить відновити постачання газу київським об’єктам теплогенерації на пільгових умовах без порушення вимог законодавства. Йдеться про укладення мирової угоди між сторонами в суді", - йдеться у повідомленні компанії.

Там також зазначили, що вітають готовність КМДА визнати борги "Київенерго", накопичених через несвоєчасну оплату поставленого тепла частиною споживачів, і готові негайно відновити постачання газу на київські об’єкти теплогенерації.

Нагадаємо, 27 квітня 2018 року домовленості КМДА з компанією "Київенерго" Ріната Ахметова завершились. Усі повноваження перейшли до столичного комунального підприємства "Київтеплоенерго", проте разом із ними  - усі борги попередників. НАК "Нафтогаз" відмовляється забезпечувати "Київтеплоенерго" газом, поки не отримає усі борги "Київенерго". Через це у столиці виникла складна ситуація із гарячим водопостачанням

20 липня суд виніс рішення у справі щодо боргів "Київенерго" за газ. Так, він не дозволив компанії Ріната Ахметова перекласти зобов’язання перед "Нафтогазом України" на комунальне підприємство "Київтеплоенерго". Сплатити має підприємство, а не бюджет міста.

Від 1 серпня КП "Київтеплоенерго" має укласти договір на постачання природного газу на ТЕЦ-5 та ТЕЦ-6, які перейдуть в управління КП. Відсутність газопостачання на ТЕЦ – це відсутність гарячої води ще для 70% будинків Києва. Також це ризик виникнення надзвичайної ситуації регіонального значення, адже ТЕЦ виробляють не лише тепло, а й електроенергію. Для уникнення загрози закриття цих об’єктів КМДА закупила газ у приватних постачальників.

Негода, сміття і відсутність гарячої води - Віталій Кличко прокоментував найактуальніші проблеми Києва

Негода, сміття і відсутність гарячої води - Віталій Кличко прокоментував найактуальніші проблеми Києва

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Газовий конфлікт України і РФ
Наступна публікація