У столичному гуртожитку, де жив інфікований коронавірусом хлопець, закрили на карантин понад 50 студентів

У столичному гуртожитку, де жив інфікований коронавірусом хлопець, закрили на карантин понад 50 студентів

У Києві закрили на карантин гуртожиток, де жив інфікований коронавірусом хлопець, у будівлі понад пів сотні студентів.

Понад пів сотні студентів у Києві не виходять із будівлі через коронавірус. Гуртожиток закрили після того, як в одного мешканців тест показав позитивний результат. Про закриття гуртодитку студентів повідомили пост-фактум. Як виходили зі становища — у сюжеті ТСН.19:30.

Понад пів сотні людей уже десятий день закриті в гуртожитку. Серед них двадцять іноземних студентів. Усі вони заручники коронавірусу, адже могли контактувати з хлопцем, який заразився від померлої 70-річної жінки з Радомишля. Він їздив гостювати до неї разом із її внучкою. Його шпиталыхували в Олександрівську лікарню. Гуртожиток продезінфікували і закрили.

"Був головний санітарний лікар Києва. Він видав наказ закрити гуртожиток. Часу не було попереджати, а раптом у них коронавірус. Вони поїдуть і будуть його розносити", - каже Олександр Злотник, ректор Київської муніципальної академії ім. Глієра.

Без вільного доступу до їжі та речей першої необхідності вони були три дні. Першим на допомогу прийшов випускник академії Антон, який написав пост у фейсбуці й розпочав збір коштів.

Понад пів сотні студентів у Києві закриті в гуртожитку на карантині через коронавірус

Понад пів сотні студентів у Києві закриті в гуртожитку на карантині через коронавірус

Спільними зусиллями зібрали близько 20 тисяч гривень, завезли харчі, речі особистої гігієни, термометри. Згодом із гуманітарною допомогою підключилось і керівництво академії.

Як виявлося, карантин у гуртожитку не для всіх. Його директор, охоронець та чергові ходять на роботу, а потім повертаються додому. Своєю чергою, студенти наразі двічі на день звітують про температуру в студентську поліклінку. Кажуть, що почуваються добре, але карантин усе ж триватиме до 30 березня.

На черзі забезпечити студентів дезінфекційними засобами та масками. Каністру з антисептиком Антон залишає під дверима. Їжі, запевняє, удосталь. Тож просить людей гроші більше не надсилати.

Кореспондентка ТСН Інна Лебеденко.

Наступна публікація