У столичній лабораторії створили тест-систему для діагностики китайського коронавірусу

У столичній лабораторії створили тест-систему для діагностики китайського коронавірусу

Над розробкою працювали понад два тижні.

Науковці однієї зі столичних лабораторій закінчили роботу над українськими тест-системами для діагностики китайського коронавірусу, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Київська лабораторія працювала над розробкою понад два тижні. Наразі залишилось лише їх зареєструвати. Завдяки їм у спеціальній лабораторії вже за чотири години можна буде діагностувати коронавірус. 

Українські тест-системи для виявлення коронавірусу готові – науковці лабораторії у Києві

Українські тест-системи для виявлення коронавірусу готові – науковці лабораторії у Києві

Створених тест-систем, за словами розробників, вистачить, щоби перевірити до 250 пацієнтів. 
"Тест-системи ми реєструємо за всіма правилами. Найближчим часом вони увійдуть в широке використання, а тому будь-яка лабораторія зможе їх отримати або замовити", - розповів один із розробників українських тест-систем Олександр Коляда. 

Розробити власні тест-системи кожній країні порекомендувала Всесвітня організація охорони здоров'я, щоб уникнути ризиків із нестачею або транспортуванням. Адже вони дорогі й дефіцитні. Свої тест-системи вже створили науковці зокрема в Китаї, Туреччині та Німеччині. 

Нагадаємо, спалах вірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн. Двоє українців підхопили вірус на круїзному лайнері.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву новому вбивчому коронавірусу з Китаю - COVID-19. У самому Китаї його раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса.

Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передався і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

Всесвітня організація охорони здоров'я за підсумками екстреної наради оголосила спалах коронавірусу надзвичайною ситуацією міжнародного значення. Це стало опосередкованим визнанням того, що стримати поширення хвороби не вдається і вона з локальної проблеми набуває глобального масштабу. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація