У Софії Київській залунає оперний спів заради Реймського Євангелія

Дата публікації
Перегляди
627
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Софії Київській залунає оперний спів заради Реймського Євангелія

На точну копію книги з бібліотеки Ярослава Мудрого потрібно зібрати гроші.

Старокиївський рукопис, Реймське Євангеліє, з яким донька Ярослава Мудрого Анна поїхала до Франції, може повернутися в Україну у вигляді факсимільного видання. Досі в державі не було жодної точної копії святині, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Кошти для цього проекту збиратимуть на благодійному концерті найтитулованішої української оперної співачки Вікторії Лук'янець, котра виступить у Софії Київській. Концерт оперної діви відбудеться 5 липня, напередодні ж співачка зізналася, що навіть не мріяла про те, аби її голос звучав у такому особливому місці. Жодного хорового чи інструментального музичного супроводу не буде – лише сопрано Лук'янець.

Української оперна співачка, планує своїм голосом назбирати гроші на друк копії Реймського Євангеліє

Української оперна співачка, планує своїм голосом назбирати гроші на друк копії Реймського Євангеліє

Гроші зі слухачів збиратимуть на друк точної копії тисячолітньої реліквії. Реймське Євангеліє – це національна реліквія Франції, найстаріша з відомих київських книжок. До Франції вона потрапила з Анною Ярославною, яка там виходила заміж. Рукопис зберігається у Реймсі – це місто, де коронували французьких монархів. Це Євангеліє було коронаційним – на ньому присягали усі французькі королі аж до Карла Х в 1835 році.

Євангеліє – книжка з втраченої бібліотеки Ярослава Мудрого, заснованій 1037 року при Софії Київській. За однією з версій, батько подарував його Анні, коли донька їхала до Франції. На стінах Софійського собору є автограф Анни. Там написано її ім'я тим самим почерком, яким Анна Ярославна підписалась на грамоті Саксонському абатству у Франції.

У Софії дуже чекають для подальшого дослідження точну, тобто факсимільну копію, Реймського Євангелія. Зараз Україна має лише репринтне видання і те – дуже обмеженим накладом.

Як повідомлялося, президент Франції Еммануель Макрон за результатами зустрічі з українським гарантом Петром Порошенком заявив про те, що постать королеви Франції Анни Київської була важливою для українсько-французьких відносин. Нагадаємо, 29 травня під час спільної прес-конференції з президентом Франції Еммануелем Макроном глава РФ Володимир Путін під час зустрічі з Макроном назвав королеву Франції Анну Ярославну "руською". Український президент Петро Порошенко у своєму зверненні щодо ратифікації угоди про асоціацію відповів жартом, що Путін намагався "вкрасти" Анну  на очах у всієї Європи. Він додав, що Україна була частиною Європи з часів князівства Ярослава Мудрого.

Кореспондент ТСН Ірина Маркевич

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
627
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація