У садочках та школах Києва за рік стало вдвічі менше нещеплених дітей

Дата публікації
Перегляди
6457
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У садочках та школах Києва за рік стало вдвічі менше нещеплених дітей

Фото: ТСН.ua

Водночас небезпека спалаху хвороб все ще висока.

Наразі нещеплених дітей у школах Києва – 6,7%, у садочках – 9,6%, включно з учнями та вихованцями, яким вакцинація протипоказана.

Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Аналіз щеплень здійснено на підставі довідок, виданих у медичних установах батькам дітей.

Повідомляється, що завдяки спільним зусиллям батьківської громади, столичних освітян та медиків кількість нещеплених дітей у столичних закладах освіти за рік зменшилася майже вдвічі.

Водночас медики наголошують, що, незважаючи на таку позитивну тенденцію, багато нещеплених дітей щодня відвідують школи, дитячі садочки, різноманітні гуртки та секції. Тож, небезпека спалаху вакцинокерованих інфекційних хвороб у дитячих колективах зберігається на високому рівні.

Так, Департамент охорони здоров’я та Департамент освіти і науки рекомендують усім батькам, діти яких ще не отримали планові щеплення, потурбуватися про здоров’я своїх дітей та здійснити процедуру вакцинації, попередньо отримавши консультацію у сімейного лікаря. Наголошується, що це суттєво вплине на створення колективного імунітету в цілому та убезпечить здоров’я дитини.

У КМДА зазначили, що згідно із законами України "Про захист населення від інфекційних хвороб" (статті 12 і 15) та "Про запобігання санітарного та епідемічного благополуччя населення" (стаття 27) із метою запобігання захворюванням на туберкульоз, дифтерію, кашлюк, правець та кір в Україні профілактичні щеплення є обов’язковими.

Відповідно до ст. 15 закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб" дітям, які не отримали профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень, відвідування дитячих закладів не дозволяється.

Якщо дитина не має щеплень, батьки мають право обрати альтернативну форму навчання.

Нагадаємо, в Україні змінилися правила вакцинації дорослих від кору, і тепер немає обмежень за віком і професійною приналежністю. Отримати щеплення, яке є єдиним надійним захистом від кору, можна безоплатно в державній або приватній амбулаторії.

Раніше повідомлялося, що в Україні помер 5-річний хлопчик, який не був вакцинований через протипоказання, та не зміг подолати кір. У сім’ї померлого спершу захворів його старший брат, який також не був вакцинований, хоча не мав жодних протипоказань.

Фото: ТСН.ua

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
6457
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація