Правоохоронці не затримали жодного учасника погромів.
За погроми у центрі Києва, під час яких були пошкоджені відділення банків "Сбербанк" та "Альфа-Банк", а також будівля "Росспівробітництва" нестиме відповідальність організатор.
Про це заявила прес-секретар столичної поліції Оксана Блищик в ефірі телеканалу "112 Україна".
"Є організатор цієї акції, який подавав конкретну заяву до Київської міської державної адміністрації, - він у першу чергу несе відповідальність за те, як буде відбуватися акція. Є групи документування. Я маю на увазі з боку керівників поліції, які фіксують заклики людей до будь-яких радикальних дій і, власне, фіксують протиправні дії. Звичайно, традиційно буде розпочато кримінальне провадження, якщо у нас буде звернення від представників всіх установ, які були пошкоджені. І в рамках цих кримінальних проваджень поліція вже буде давати правову оцінку діям учасників", - пояснила вона.
За словами Блищик, правоохоронці під час акцій фіксують усі заклики до протиправних дій і самі дії, до того ж представники поліції комунікації попереджають учасників про наслідки можливих правопорушень.
Окремо речниця поліції зазначила, що наразі поліція не затримала жодного учасника акцій, також немає інформації про постраждалих.
Своєю чергою у Департаменті комунікації Національної поліції України розповіли, що у Києві у масових заходах взяли участь близько 6 тисяч людей, за правопорядком у столиці слідкували близько 3 тисяч правоохоронців.
"Загалом в Україні участь у заходах із вшанування пам’яті Героїв Небесної сотні та подвигу учасників Революції гідності взяли понад 14,5 тис. осіб. Зокрема, у 8 регіонах країни в 22 населених пунктах відбулися 34 масових заходи. Під час масових заходів в Україні правопорядок забезпечували близько 4,5 тис. правоохоронців. До забезпечення правопорядку були залучені різні підрозділи Нацполіції, в тому числі поліції діалогу, вибухотехніки, тактики та кінологи", - наголосили у відомстві.
Нагадаємо, представники "Руху нових сил" заявили, що 18 лютого на Майдані Незалежності у Києві оголосять "рішення про відставку" Петра Порошенка з поста президента України та анонсували мітинги по всій країні.
Під час віче на Михайлівській площі під Верховною Радою була напружена атмосфера. До будівлі стягувалися правоохоронці у повній амуніції. Своєю чергою, активісти, які вийшли на "Марш за майбутнє", теж підтягнули свої сили до наметового містечка під парламентом.