У небі над Києвом помітили рідкісне оптичне явище: веселка довкола сонця (фото)

У небі над Києвом помітили рідкісне оптичне явище: веселка довкола сонця (фото)

Фото: телеграм-канал "Київський двіж"

Гало може висіти в небі багато годин поспіль, змінюючи колір та насиченість.

У небі над Києвом у середу, 2 листопада, помітили рідкісне природне явище - гало. Воно нагадує, нібито довкола сонця з'явилася веселка.

Про це повідомляють київські телеграм-канали.

Гало помітили у столиці України вдень, 2 листопада. Гало нагадує ніби веселку довкола сонця. Для України це явище є рідкісним.

Фото: телеграм-канал "Київський двіж"

Раніше науковці Національного антарктичного наукового центру Вернадського пояснювали, що гало може виникати навколо різних джерел світла: сонця чи навіть вуличних ліхтарів. В Україні це явище є рідкісним.

Фото: телеграм-канал "Київський двіж"

"Це явище буває в різних куточках планети, але, приміром, для України воно є досить рідкісним, а от в Антарктиці чи Арктиці з'являється частіше. Адже мороз та підвищена вологість – ідеальні умови для виникнення гало. Коли в атмосфері накопичується велика кількість крижаних кристалів, то світло, проходячи через них, заломлюється та відбивається. Так навколо джерела світла утворюється та сама веселка – вторинне світіння. Часто причиною гало є перисто-шаруваті хмари: вони майже прозорі й складаються з крижаних кристалів", - пояснили українські науковці.

Гало може висіти в небі багато годин поспіль, змінюючи колір та насиченість. Здебільшого воно має форму кола і спостерігається навкруги Сонця.

"Щодо форми, то це можуть різні дуги, плями, стовпи світла тощо. Так само може різнитися і забарвлення: від насиченого до блідого, від різнокольорового до білого. Так, один з різновидів гало – паргелій. Він має вигляд світлої плями на рівні сонця, тому його нерідко сприймають як “два сонця”, - пояснили науковці.

Незвичні природні явища в Україні

У травні 2021 року в Запоріжжі жителі зафіксували незвичайне явище. Навколо сонця утворилося коло, що дещо збентежило містян.

У грудні 2021 року під Києвом на метеостанції Тетерів спостерігали кристалічну паморозь - білий осад, що складається з дрібних кристалів льоду тонкої структури.

Одесити спостерігали незвичне природне явище - гало

Одесити спостерігали незвичне природне явище - гало

Повʼязані теми:

Наступна публікація