"У нас черги до ритуальної служби за довідками про смерть": Кличко про ситуацію з коронавірусом у Києві

"У нас черги до ритуальної служби за довідками про смерть": Кличко про ситуацію з коронавірусом у Києві

Фото: КМДА

Протягом останніх двох тижнів у Києві збільшується смертність від вірусу.

У Києві погіршується ситуація з розповсюдженням коронавірусу. За минулу добу в місті виявили ще 1740 хворих на коронавірус. 73 людини померли.

Про це заявив мер Києва Віталій Кличко під час термінового онлайн-брифінгу.

"Ситуація із розповсюдженням коронавірусу в столиці й надалі погіршується. За минулу добу в Києві виявили 1740 хворих на COVID-19. Протягом останніх двох тижнів у нас збільшується смертність від вірусу. А за минулу добу – страшна цифра. 73 летальні випадки. І це – не тільки люди похилого віку", – повідомив Віталій Кличко.

Серед тих, хто померли: 35 чоловіків віком від 26-ти до 85-ти років. Та 38 жінок – від 34-ох до 95-ти років.

Збільшилася і кількість хворих дітей - 109 за добу. Зокрема, 57 хлопчиків від 11 днів до 17 років. І 52 дівчинки віком від двох місяців до 17 років.

Збільшується також кількість госпіталізованих до лікарень столиці та пацієнтів, які потребують кисневої підтримки.

Минулої доби в лікарні столиці потрапили 513 пацієнтів із коронавірусом, підозрою на COVID та пневмоніями.

Загалом же заповненість ліжок у медзакладах Києва сьогодні – 73%. А в окремих лікарнях – 99-100%. 85% госпіталізованих потребують кисневої підтримки. Ліжок із киснем заповнено понад 70%.

На сьогодні у місті до прийому хворих на коронавірус підготовлені понад 6 тисяч ліжок. Із них близько 90% - у комунальних медзакладах забезпечені киснем. Також у столиці є майже 500 апаратів штучної вентиляції легень.

"Давайте говорити серйозно: ми сьогодні – на війні, де невидимий вірус стрімко розповсюджується і вражає та вбиває все більше громадян... Ви думаєте, зможете безболісно і швидко перехворіти? Можливо… Але ж подумайте про своїх дітей, про своїх батьків, братів і сестер. Київ перебуває у червоній зоні. І ситуація погіршується. Мені щодня телефонують десятки людей. Одні просять допомогти госпіталізувати своїх близьких. Інші – поховати… У нас черги до ритуальної служби за довідками про смерть. І черги до крематорію. У нас черги із швидких у приймальних відділеннях лікарень. Хтось не вірить у це і говорить усілякі дурниці?! То підіть і подивіться! Поговоріть із лікарями та родичами хворих", – наголосив Віталій Кличко.

Мер закликав киян дотримуватись правил безпеки – носити маски, використовувати антисептики, дотримуватися дистанції. А також закликав вакцинуватися тих громадян, хто цього ще не зробив.

"Вакцинуйтеся! Не відвідуйте публічні місця без нагальної потреби. Не користуйтеся громадським транспортом, якщо в цьому немає гострої необхідності! Не ігноруйте небезпеку. Це може надто дорого коштувати… І ви наражаєте на небезпеку не тільки себе. Ви нехтуєте здоров’ям своїх близьких! Ми не закрили заклади, торгові центри, транспорт для вакцинованих та людей із тестами. Але ситуація погіршується. Давайте не доводити її до повного локдауну", – сказав мер столиці.

Він зазначив, що система охорони здоров’я столиці працює вже на межі можливостей.

"Щодня помирають десятки людей. Щодня – понад тисяча-півтори нових хворих. Так довго тривати не може… І, на жаль, багато вірусних нігілістів розуміють це, тільки потрапивши до реанімації. І потім звинувачують усіх, але не себе. Зауважу, що на сьогодні, хоч Київ і є лідером із вакцинації в Україні, але ми повинні мобілізуватися і показати, що можемо дати відповідь і захиститися від вірусу. Вакцина є. Пункти, де можна отримати щеплення, працюють. Ідіть і вакцинуйтеся! Бо якщо ми навіть цього зробити не можемо, то як будемо перемагати і будемо успішними в усьому іншому? А ми повинні перемогти! Бережіть себе!" – підкреслив Кличко.

Нагадаємо, лікарка-пульмонологиня Світлана Гук розповіла, як лікувати коронавірус вдома та хто потрапляє до лікарні.

Записатися на вакцинацію проти COVID-19 вже сьогодні ви можете у свого сімейного лікаря або за телефоном контакт-центру МОЗ 0-800-602-019. Більше про вакцинацію ви можете дізнатися на сайті vaccination.covid19.gov.ua

Читайте також:

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація