У Національному художньому музеї випадково виявили сторічне послання

У Національному художньому музеї випадково виявили сторічне послання

До того ж, є припущення, що до нього доклав руку сам архітектор Городецький.

Повідомлення, що чекало на прочитання 118 років знайшли у Національному художньому музеї. Там зняли вхідні двері для реставрації. А коли розбирали на деталі, під бронзовою мордою лева на дерев’яній дощечці помітили записку, йдеться в ТСН.16.45.

Дверям 118 років. Їх відкривали і закривали мільйони разів, їх неодноразово реставрували, однак ніхто не знав, що тут зберігається таємниця, сучасні майстри назвали її СМСкою з минулого.

Двері почали готувати для реставрації, розбирати їх на деталі, під однією з деталей, яку була закладено в 1900 році знайшли те саме послання написане звичайним олівцем.  

«Червень 25, 1900 року столяра Семен Антонов, Олексій син, тут дописано, Яков черн – чорноробочі. Це повідомлення, яке ми отримали через 118 років», - кажуть у музеї.  

З іншого боку дощечка майже повністю потемніла. З цього боку столяри нічого не побачили, однак головний інженер музею приголомшує.

«Знайшли слово Городецький. Можливо, маємо напис рукою самого Городецького», - каже інженер.  

Під час реставрації дверей у київському музеї випадково знайшли записку, залишену 118 років тому

Під час реставрації дверей у київському музеї випадково знайшли записку, залишену 118 років тому

На зіпсовану сторону подивилися під мікроскопом і справді прочитали два слова «архітектор Городецький».

Далі ініціали і підпис, але чи належить він особисто Городецькому ще будуть досліджувати реставратори.  Але скоріше за все він не просто приймав роботу у столярів, але й сам робив креслення.

«Він дуже детально підходив до споруди, до кожного елементу», - зазначають у музії.

Архітектор Владислав Владиславович Городецький цю будівлю цілеспрямовано проектував для першого у Києві музею. У 1899 році це була грандіозна подія для столиці. На фото того часу можна побачити первісний вигляд дверей. Після Другої світової їх зафарбували у сірій колір і замазали чимало різьблених деталей.

Нині столяри знімають нашарування старої фарби.  Деякі частини дверей в такому жахливому стані, що їх можна лише замінити на нові. По закінченню реставрації  сучасні майстри теж залишать свої прізвища в одному з левів, щоб через сотню років їх роботу оцінили колеги.

Відреставровані двері на своє місце повернуться десь приблизно в квітні. Вони вже не будуть сірими, а будуть природного кольору дерева, такими як їх задумав архітектор Городецький.

Повʼязані теми:

Наступна публікація