У МОЗ розповіли про ситуацію з інфекційними захворюваннями у столиці та як уберегтися від них

У МОЗ розповіли про ситуацію з інфекційними захворюваннями у столиці та як уберегтися від них

Фото: pixabay.com

Попри те, що показник захворюваності, наприклад, на ГРВІ, наразі є нижчим епідемічного порогу, все ж таки спостерігається деяке зростання.

При найменших ознаках ГРВІ, грипу чи інших інфекційних захворювань необхідно залишитися вдома та викликати лікаря.

На цьому наголосила директор Департаменту охорони здоров’я Валентина Гінзбург, передає прес-служба КМДА.

За її словами, пори те, що показник захворюваності, наприклад, на ГРВІ, наразі є нижчим епідемічного порогу, все ж таки спостерігається деяке зростання – зокрема, на 25% серед школярів. Лише за останній тиждень січня захворіло близько 6 тисяч мешканців столиці, а зі 195 госпіталізованих – 134 дитини.

За інформацією Департаменту охорони здоров’я, не є критичною, але викликає насторогу ситуація із захворюваністю на інші інфекційні хвороби, що передаються повітряно-крапельним шляхом. Так, із початку 2018 року, станом на ранок 1 лютого в столиці зареєстровано 150 випадків захворювання на кір, серед яких 95 – це діти. Із діагнозом вітряна віспа наразі в лікарнях міста перебувають 28 киян, більшість із них – 20 осіб – це дорослі.

Медики заявили, що вже у лютому очікують пік захворюваності на грип

Медики заявили, що вже у лютому очікують пік захворюваності на грип

«Якщо у вас чи у вашої дитини спостерігаються такі симптоми як головний біль, біль у м’язах, горлі, кашель, нежить або закладеність носа – це привід для негайного огляду лікаря. І особливого значення ця аксіома набуває, коли йдеться про дітей», – зауважила Гінзбург.

Вона зазначила, що часто більш характерні симптоми (наприклад, висипка, висока температура) можуть з’явитися не одразу, або спочатку бути взагалі непомітними. Проте людина вже є розповсюджувачем небезпечного вірусу.

Інфікування на найбільш розповсюджені наразі ГРВІ, кір, вітрянку здебільшого відбувається повітряно-крапельним шляхом від іншої людини.

Щодо профілактики, вона порадила максимально обмежитися від відвідування місць масового скупчення людей (насамперед, ця рекомендація стосується перебування у закритих приміщеннях). Частіше провітрювати приміщення на роботі та вдома. Кілька разів на день робити вологе прибирання, особливо, коли вдома є хворий. Регулярно мити руки з милом, намагатися не торкатися очей, носа, рота.

«Частіше дихайте свіжим повітрям, ведіть здоровий спосіб життя, а головне – у разі нездужання залишайтеся вдома, не займайтеся самолікуванням і ретельно виконуйте всі призначення лікарів», – підсумувала Гінзбург.

Раніше повідомлялося, що в частині українських шкіл оголосили позачергові канікули. Усе через спалахи захворюваності на грип та ГРВІ. Епідемпоріг захворюваності на грип у цих областях  ще не перевищений. Однак освітяни вирішили перестрахуватися. 

Фото: ТСН.ua

Повʼязані теми:

Наступна публікація