У Мінкульті переполохалися через продаж майна "Київнаукфільму"

У Мінкульті переполохалися через продаж майна "Київнаукфільму"

Фото: УНІАН

Чиновники хочуть перевірити законність торгів, які принесли прибуток у 33 млн гривень.

Частина майна державної кіностудії опинилася в приватній власності. Перед тим відбулися торги, про які не знали в керівництві Мінкульту, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський особисто поїхав на територію "Національної кінематеки України" розбиратися в ситуації. Це – спадкоємиця відомого "Київнаукфільму". Причина візиту – лише напередодні очільник міністерства дізнався, що в середині жовтня відбулися торги, на яких продали 5 тисяч квадратних метрів будівель студії.

Міністерство культури з'ясовує, чи законно було продано частину будівель Національної кінематики

Міністерство культури з'ясовує, чи законно було продано частину будівель Національної кінематики

Керівник цим процесом наполягає, що все відбулося в рамках закону, за майно отримали 33 мільйони гривень. "Там були торги прилюдні і конкурентні, було сперечання між покупцями за ціну, тому ціна трошки піднялась від стартової, і таким чином нам вдалося більше коштів отримати, кошти вже сплачені покупцем", - розповів керуючий санацією ДП "Національна кінематека України" Руслан Бандуристий.

Однак у міністра культури є запитання, чи не втратила держава більше від таких торгів. "Ми зараз повинні визначитися, чи було дотримано закон повністю, як це було зроблено, чи цей аукціон відбувався в прозорий спосіб, чи були допущені компанії, які могли дати більшу ціну. Тому ми зараз це подивимось, запросимо документи", - пояснив Володимир Бородянський.

Як повідомлялося, раніше міністр культури заявив, що в Україні видається замало літератури, а українці недостатньо уваги приділяють читанню – і цю ситуацію потрібно змінювати.

Повʼязані теми:

Наступна публікація