У Мінфіні озвучили нову дату повернення киянам гарячої води

У Мінфіні озвучили нову дату повернення киянам гарячої води

Фото: Pexels

Відновлення гарячої води знову відклали.

Міністерство фінансів заявляє, що комунальне підприємство “Київтеплоенерго” зможе укласти договір з НАК "Нафтогаз" на постачання газу, що дасть можливість розпочати гаряче водопостачання та опалення у домівки киян, не раніше 16-17 жовтня.

Про це у понеділок, 8 жовтня, повідомили у Мінфіні у Facebook.

3 жовтня Міністерство фінансів України та Державна казначейська служба повністю перерахували 729,56 млн гривень додаткової субвенції для погашення різниці в тарифах, щоби відновити у Києві безперебійне постачання теплової енергії. 

10 жовтня має відбутися засідання Господарського суду м. Києва, на якому має бути ухвалена мирова угода між м. Києвом та НАК “Нафтогаз України” щодо передавання боргів ПАТ “Київенерго” до КП “Київтеплоенерго”.

Зазначається, що після отримання ухвали, до 12 жовтня включно, будуть укладені договори між ПАТ “Київенерго” до КП “Київтеплоенерго” про передачу кредиторської заборгованості, а після цього — орієнтовно 16-17 жовтня — між КП “Київтеплоенерго” та НАК “Нафтогаз України” на постачання газу.

Як повідомляв ТСН.ua, у Києві десятки житлових будинків включно з лікарнями, дитячими садочками, пансіонатами для літніх людей та інтернатами залишаються без гарячої води. В КМДА повідомили, що станом на 28 вересня гаряче водопостачання залишалося відсутнім у тих районах, які розташовані у зоні обслуговування ТЕЦ-6 та ще 200 котелень і об'єктів теплогенерації. Вони залежать від газопостачання НАК "Нафтогаз". Наразі це Оболонський, Подільській, Святошинський і Деснянський райони столиці. 

Така ситуація виникла через неквапливість Міністерства фінансів, яке мало переказати кошти "Нафтрогазу" для урегулювання питання з гарячим водопостачанням. "Нафтогаз" каже, що готовий укласти договори та пустити газ, одразу, як ці кошти дійдуть до компанії.

Київ залишився без гарячої води через те, що "Нафтогаз" відмовився надавати газ комунальному підприємству "Київтеплоенерго". Саме воно від травня має забезпечувати жителів столиці гарячою водою та опаленням. "Нафтогаз" же, перш ніж давати паливо, хоче знати: хто погасить раніше накопичені борги за газ - близько 5 млрд грн. Практично вся сума - борги споживачів і держбюджету.

В уряді ще у серпні обіцяли допомогти Києву вирішити це питання. Прем'єр-міністр Володимир Гройсман оголосив, що Кабмін підготує постанову, якою буде виділено 729 мільйонів гривень для теплопостачальних підприємств Києва на погашення заборгованості, що виникла внаслідок різниці у тарифах. 

1 жовтня Міністерство фінансів переказало першу частину субвенції, яку уряд виділив для теплопостачальних підприємств Києва на погашення заборгованості, що виникла внаслідок різниці у тарифах.

Гаряча вода в оселях киян може з'явитися вже цього тижня - Гройсман

Гаряча вода в оселях киян може з'явитися вже цього тижня - Гройсман

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Газовий конфлікт України і РФ
Наступна публікація