У мешканця Києва після відпочинку на Кіпрі виявили лихоманку Західного Нілу

У мешканця Києва після відпочинку на Кіпрі виявили лихоманку Західного Нілу

Вірус передається через укуси комарів.

У Києві в чоловіка після повернення з відпочинку на Кіпрі виявили підозру на захворювання лихоманкою Західного Нілу.

Про це повідомили у прес-службі Центру громадського здоров’я Міністерства охорони здоровя України.

"З вересня чоловіка госпіталізували до відділення інфекційної реанімації Олександрівської клінічної лікарні м. Києва з попереднім діагнозом "менінгоенцефаліт", "лихоманка невідомого генезу". Аналіз сироватки крові направили до вірусологічної референс-лабораторії, в результаті якого були виявлені антитіла до вірусу лихоманки Західного Нілу", - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, геморагічна гарячка Західного Нілу – це небезпечна вірусна хвороба, що передається через укуси комарів. У тяжких випадках супроводжується гарячкою, запаленням мозкових оболонок і речовини головного мозку, збільшенням розмірів лімфатичних вузлів, ураженням слизових оболонок, шкірними висипами.

"У більшості людей інфекція протікає безсимптомно, проте у 20% хворих розвивається грипоподібні захворювання, що характеризується різким підвищенням температури, головним болем, болем у горлі, м'язах, суглобах і спині, слабкістю, нудотою і діареєю. Можуть бути також висипання на тілі, збільшення печінки та селезінки, ураження нервової системи — менінгіт, енцефаліт, ознаки ураження головного мозку (розлади свідомості, парези, паралічі)", - розповіли у Центрі.

Через те, що головним джерелом та резервуаром гарячки Західного Нілу в природі є 17 видів переважно перелітних птахів, які у крові мають високі концентрації вірусу, який циркулює в них до 2 тижнів, хворобу ще називають "качиною лихоманкою".

"Нині хвороба розповсюджена в багатьох країнах Африки, Азії, Середземномор'я. Окремі спалахи реєструються в країнах Центральної Азії (Казахстан, Туркменія, Таджикистан), Закавказзя (Азербайджан, Вірменія), США, Канаді, Мексиці, країнах Центральної Америки і Карибського басейну, Австралії, зафіксовані випадки в Росії та Україні", - додали медики.

За даними Центру, специфічного лікування хвороби не існує - вакцина для запобігання лихоманці не розроблена, але інфікована лихоманкою людина не заразна, тож ризику для здоров’я українців немає.

Наразі фахівці системи громадського здоров’я продовжують епідеміологічне спостереження за ситуацією, дослідження тривають.

У Києві виявлено випадок підозри на захворювання гарячкою Західного Нілу. Симптоми захворювання у чоловіка з’явилися...

Опубликовано Міністерство охорони здоров'я України Четверг, 13 сентября 2018 г.

Нагадаємо, раніше у курортному Бердянську у відпочивальника виявили холеру. Джерело інфекції невідоме.

Повʼязані теми:

Наступна публікація