У Київській області пацієнт зарізав лікарку: чому психічно хворого чоловіка не ушпитали до спецзакладу

У Київській області пацієнт зарізав лікарку: чому психічно хворого чоловіка не ушпитали до спецзакладу

Жінка пропрацювала у лікарні 20 років.

Співробітники Володарської районної лікарні 16 червня прощалися з колегою, яку серед ночі зарізав ножем психічно хворий пацієнт. Наталії Іванівні було 43 роки. Працювати до лікарні в селищі Володарка Київської області неонатологом та педіатром жінка прийшла 20 років тому, одразу після закінчення інституту. На знак шани у подвір'ї медзакладу нині увімкнули сирену швидкої допомоги, про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

У ніч проти понеділка бригада "швидкої" привезла до лікарні пацієнта в супроводі поліцейських. Їх викликали місцеві мешканці, бо родич, який приїхав із Києва в гості, раптом почав поводитися агресивно.

Чоловіка помістили до так званої спеціалізованої палати. Там є решітка й замок. Але пацієнт зумів виламати двері. А потім він вийшов у коридор і три жінки, які були тієї ночі на цьому посту, фізично не могли його зупинити. Санітарка й медсестра дивом змогли утекти. Лікарці він почав завдавати удари ножем.

Пацієнт вийшов зі спецпалати з решіткою і вбив ножем чергову лікарку

Пацієнт вийшов зі спецпалати з решіткою і вбив ножем чергову лікарку

Медпрацівники кажуть, що від страху пацієнти, які лежали в цьому відділенні, стрибали з другого поверху. Завідувач відділення розповідає, що у тій спецпалаті взагалі не мало би бути такого пацієнта. Там повинні перебути затримані або засуджені в супроводі поліцейських.

"Вони кажуть, що ґрати були закриті, а двері ні. Вибачте, якщо ви привезли пацієнта, ми закриємо ці двері, то який за ним буде нагляд? Он стільчик стоїть. Поліцейський має сидіти там коло нього, в наручниках чи до ліжка його прив‘язують", - каже Олександр Волохатюк, завідувач терапевничного відділення КНП "Володарська районна лікарня".

Нині поліція не може напряму доправляти імовірних хворих до психіатричних закладів. Спочатку вони мають пройти огляд і одержати результати аналізів.

"Ця вся процедура займає певний проміжок часу. Ми все це зробили, але коли виникло питання надання супроводу, поліцейські нам його не надали. Лікар-психіатр наш ухвалив рішення помістити його в ту палату", - пояснює Володимир Колесник т.в.о. КНП "Володарська районна лікарня".

У поліції це спростовують. І кажуть, що в супроводі лікарям ніхто не відмовляв.

"У зв’язку з тим, що не був зібраний пакет документів і були відсутні всі аналізи, які потрібні для поміщення в психіатричну лікарню, то було ухвалено рішення, щоб до ранку почекав", -  зазначає поліціянтка Ірина Хомлюк.

Щороку близько тисячі медиків стають жертвами злочинів. І половина з них - це жінки. У законодавстві не передбачена кримінальна відповідальність саме за напад на медпрацівників. І досі не відпрацьований алгоритм, що робити з такими пацієнтами, коли спеціалізований заклад їх прийняти не може, а звичайна лікарня не пристосована.

"Більшість нападів на медичних працівників - це люди, які нападають або в стані сп'яніння, або наркологічного впливу. Це так само потребує врегулювання. Звичайна лікарня і жінки, вони не можуть протистояти чоловікам у стані сп'яніння або в стані агресивних станів", - каже очільниця профспілки працівників охорони здоров'я Вікторія Коваль.

Повʼязані теми:

Наступна публікація