У Лаврі за дотриманням карантину стежитимуть поліцейські, там посилили заходи безпеки

У Лаврі за дотриманням карантину стежитимуть поліцейські, там посилили заходи безпеки

Фото: УНІАН

Монахів будуть двічі на день перевіряти медики, групи ризику ізолюють без права входу-виходу

Перші смерті від коронавірусу в Києві-Печерській Лаврі і вже понад 90 хворих змусили запровадити там посилені заходи безпеки, йдеться в ТСН.16.45.

Лавра у Києві - це вогнище коронавірусу серед церков по всій Україні. Лише за останню добу в Києво-Печерській Лаврі виявили 63 нових хворих і вже троє померлих. Двоє з них - офіційно від коронавірусу. «Два чоловіки, які померли за минулу добу - це якраз ці люди», - прокоментували в церкві.

Першу смерть зафіксували напередодні. Це 74-річний архімандрит Нектарій. Відомо, що він помер від тяжкої форми пневмонії, а ПЛР-тести показували негативний результат. Іще двоє монахів померли сьогодні. Через різке зростання кількості інфікованих коронавірусом у Лаврі міська влада вдається до додаткових заходів. «Місто сьогодні направить до Лаври мобільні рентгени та бригаду медиків для забору зразків для ПЛР-тестування. Ми повинні мати реальну картину про вогнище захворювання»,- заявив мер Києва Віталій Кличко.

У Києво-Печерській Лаврі понад 90 священнослужителів захворіли на коронавірус

У Києво-Печерській Лаврі понад 90 священнослужителів захворіли на коронавірус

Карантин у Києво-Печерській Лаврі запровадили ще тиждень тому, щойно в братії взяли зразки для діагностики. Від сьогодні обмежувальні заходи посилюють, а за дотриманням карантину стежитимуть поліцейські.

«Мова йде про нижню Лавру. Там, де знаходяться монахи. От до них усіх буде вжита самоізоляція.  Це щоденний, а то і два рази на день медичний огляд усіх, хто там знаходиться, посилений режим дезінфекції, постійний скринінг на коронавірус. Це ізоляція групи ризику, це всі люди +65 і обмеження входу-виходу», - пояснив речник Лаври.

Загалом від початку виявлення перших хворих до Олександрівської лікарні шпиталізували 12 священнослужителів. Відомо, що серед них і намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Павло. У його прес-службі повідомили, що до лікарні владику забрали про всяк випадок, оскільки він має проблеми з тиском, а також хворіє на цукровий діабет. За інформацією з джерел ТСН, владика Павло таки інфікований. Однак церква це досі не підтверджує, але й не спростовує.

Нагадаємо, що очільник Лаври Павло до останнього заперечував можливість закриття церков та закликав парафіян попри все ходити до церкви. Кілька днів тому він змінив свою думку. «Ми не ангели, ми маємо право хворіти також», - зазначив Павло.

Сьогодні в Лаврі вже понад 90 підтверджених випадків коронавірусу і це майже половина всієї братії.

Кореспондент Інна Лебеденко

Повʼязані теми:

Наступна публікація