У комунальних дитсадках Києва зросли ціни на харчування дітей: у КМДА пояснили причину

У комунальних дитсадках Києва зросли ціни на харчування дітей: у КМДА пояснили причину

Фото: УНІАН

Загалом фінансування дошкільної освіти у 2021 році в столиці заплановане на рівні 6,2 млрд грн.

У комунальних дитсадках Києва зросли ціни на харчування дітей. У КМДА пояснили, що це пов'язане з тим, що 2021 року воно фінансуватиметься повністю коштом батьків.

Про це повідомив перший заступник голови Київської міськдержадміністрації Валентин Мондриївський у коментарі, оприлюдненому на офіційному сайті київської влади.

"Ми дійсно вводимо значні зміни у фінансування садочків і сподіваємось на розуміння та підтримку батьків. Муніципальні садочки відповідно до чинного законодавства мають забезпечити базовий компонент дошкільної освіти – це їхня основна функція. Тому пріоритетним завданням для бюджету столиці є створення якісних та комфортних умов у садочках для реалізації цього завдання. Дезінфекція, ремонти, забезпечення садочків кваліфікованим викладацьким складом та усім необхідним – от на що зараз переорієнтовано міські кошти. Водночас харчування дітей у садочках із цього року фінансуватиметься повністю коштом батьків", - сказав Мондриївський.

При цьому він пояснив, що батьки оплачуватимуть виключно ті дні, коли дитина фактично перебувала у садочку. Що стосується харчування дітей пільгових категорій, то воно і надалі оплачуватиметься зі столичного бюджету.

Мондриївський також наголосив, що із директорами закладів, які допускатимуть збирання грошей з батьків на щось, окрім харчування, буде достроково розірвано контракти.

Нагадаємо, що від 1 січня 2021 року почав діяти новий санітарний регламент, який суттєво вплине на шкільне харчування. Зокрема, забороняється годувати дітей ковбасами, сосисками та рибними консервами. Також у меню має з'явитися дієтичне харчування. 

Дієтичне меню та доступ до Wi-Fi – які зміни чекають на школярів після канікул

Дієтичне меню та доступ до Wi-Fi – які зміни чекають на школярів після канікул

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Схуднення та здорове харчування
Наступна публікація