У КМДА запропонували відтермінувати запровадження єдиного електронного квитка

У КМДА запропонували відтермінувати запровадження єдиного електронного квитка

Фото: КМДА

Київ готовий відкласти перехід на є-квиток на пів року.

Київська міська державна адміністрація готова відтермінувати запровадження єдиного електронного квитка на проїзд у міському громадському транспорті, щоб дати можливість уряду розробити зміни до законодавства щодо надання пільг низці категорій громадян, до 1 січня 2021 року.

Про це заявила заступниця голови КМДА Марина Хонда.

"Метою запровадження е-квитка було уникнення нецільового використання бюджетних коштів, зменшення обігу готівки на транспортних підприємствах, облік пасажирів, зокрема, і пільгових категорій для ефективної організації трафіку та визначення сум компенсацій перевізникам. На сьогодні ми компенсуємо перевізникам із міського бюджету вартість проїзду в комунальному громадському транспорті за кожного пільговика, який має картку киянина", - розповіла вона.

За словами Хонди, місто зіткнулося з проблемою, яка має бути вирішена на державному рівні.

"Відповідно до законодавства України, право на безоплатний проїзд пільговим категоріям регламентується вісьмома законами України, які стосуються ветеранів військової служби, військовослужбовців, дітей війни, громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та інших категорій пільговиків. Кількість киян, які мають право на пільговий проїзд згідно із законодавством України становить близько 240 тисяч осіб", - зазначила посадовиця, уточнивши, що також право безкоштовного проїзду мають 480 тисяч пенсіонерів Києва.

Окремо заступниця голови КМДА наголосила, що, згідно з Конституцією, держава повинна компенсувати проїзд для пільгових категорій громадян, натомість від 2015 року ці витрати покладені на місцеві бюджеті, проте Київ не може покрити зі свого бюджету витрати на пільговиків з інших регіонів України.

"На кількох нарадах за участю прем’єра, урядовців і керівництва столиці була досягнута домовленість, що уряд розробить відповідні зміни до законодавства України. А столиця врахує рекомендації урядовців і відтермінує запровадження електронного квитка, поки питання компенсацій пільговикам не буде вирішене", - резюмувала Хонда.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що від 1 липня Київ остаточно переходить на електронний квиток. Розрахуватися за проїзд у громадському транспорті можна буде винятково безготівковим способом.

Також у столиці від липня планували частково змінити правила щодо пільгового проїзду у міському громадському транспорті. Зокрема, за словами мера Віталія Кличка, їздити безкоштовно у громадському транспорті Києва зможуть лише кияни, решта - можуть отримати компенсацію за місцем реєстрації.

Повʼязані теми:

Наступна публікація