У КМДА закликали відмовитися від повітряних кульок на випускних

У КМДА закликали відмовитися від повітряних кульок на випускних

Фото: УНІАН

Екологи пропонують зробити щось корисне для довкілля.

Столичних випускників закликали долучитися до флешмобу #ековипускний та відмовитися від повітряних кульок.

Із такою пропозицією до всіх столичних шкіл та навчальних закладів звернулося управління екології та природних ресурсів КМДА.

"Школярам варто знати, що повітряні кульки розкладаються до 4 років. Стрічки, якими перев’язують кульки – близько 100 років. Тому активно пропоную всім долучитися до акції. Натомість разом можна зробити щось корисне для довкілля, наприклад, висадити квіти, знайти альтернативу кулькам!" – зазначив начальник управління Андрій Мальований.

Акцію з відмови від повітряних кульок на випускних також підтримали міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак і міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Екологи зазначають, що повітряні кульки можуть подолати великі відстані, забруднюючи віддалені території – ліси, водойми, поля. Натуральні латексні кульки класифікуються як пластикові відходи через зовнішні фізичні характеристики матеріалу, нагадують у громадській ініціативі UAnimals. А яскраве забарвлення кульок та стрічок дуже приваблює тварин і птахів. Багато тварин не здатні відрізнити їжу від сміття, тому вони можуть випадково проковтнути залишки кульок, які можуть завдати їм шкоди. Коли тварина поглинає залишки кульки, вона може блокувати її шлунково-кишковий тракт. Внаслідок чого тварини більше не можуть їсти та гинуть від голоду.

Раніше очільниця Міністерства охорони здоров'я Уляна Супрун закликала не запускати повітряні кульки на випускних через їхню шкідливість.

Повʼязані теми:

Наступна публікація