У КМДА розповіли, де по Києву перевищена кількість шкідливих речовин у повітрі

У КМДА розповіли, де по Києву перевищена кількість шкідливих речовин у повітрі

Фото: УНІАН

Серпанок у повітрі називають "температурною інверсією".

У повітрі над Києвом завис звичайний туман, а кількість шкідливих речовин у повітрі перевищена лише біля завантажених автомобільних шляхів.  Про це під час брифінгу 21 жовтня заявив начальник відділу природокористування та контролю управління екології та природних ресурсів КМДА Олександр Савченко.

За його словами, у небі над Києвом не задимленість, а так звана "температурна інверсія"

"Коли вдень у нас повітря прогрівається, вночі прохолодне повітря. За умов того, що 100% вологість, за інформацією Гідромету на 9 ранку була, то це – звичайний туман. Але за рахунок того, що немає достатньої кількості протягів, щоб його здувало, то ми бачимо ці завислі речовини просто неозброєним оком", - наголосив Савченко.

Він додав, що довкола міста жителі приватного сектору палили листя і сміття, що також могло повпливати на запах у повітрі та задимленість.

"У місті Києві за інформацією центральної геофізичної обсерваторії на 18 жовтня по точках спостереження  перевищень не було крім  проспекту Перемоги, там було при гранично допустимій концентрації  3 мг на метр кубічний перевищення на 0,5, тобто 3,5%", - пояснив чиновник.

Савченко додав, що така ситуація – цілком нормальна для цієї пори року.

Натомість начальник Управління з питань цивільного захисту КМДА Роман Ткачук додав, що збільшення шкідливих речовин у повітрі фіксується у місцях з великим скупченням транспортом.

"Наприклад це Бесарабка, проспект Перемоги та інші місця з великим скупченням транспорту", - додав він.

Також, за словами Ткачука, забруднює повітря масове спалення листя:  "Є перевищення ГДК (гранично допустима концентрація шкідливих речовин - Ред.) у десятки разів. Якщо ми міряємо біля джерела, ми маємо перевищення ГДК. Це як біля вихлопної труби машини міряти", - пояснив чиновник.

Як повідомлялося раніше, протягом останніх днів у соціальних мережах користувачі скаржаться на якість повітря у Києві. За додатком SaveEcoBot індекс якості повітря в Києві наближався до негативних позначок. Інший ресурс AirVisual показав загальний індекс забруднення в столиці понад 160 одиниць за норми від 0 до 50. За таких показників радять зачиняти вікна, а на вулицю виходити у захисних масках. Премєр-міністр України Олексій Гончарук запевнив, що, за офіційними даними, ніякої аномалії у повітрі не зафіксовано. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація