У КМДА назвали дату, умови й тарифи єдиного електронного квитка для транспорту

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У КМДА назвали дату, умови й тарифи єдиного електронного квитка для транспорту

УНІАН

Вартість однієї поїздки становитиме 8 гривень, але діятиме система знижок.

Від 1 квітня 2020 року в Києві запровадять систему єдиного електронного квитка для метро та п’яти видів наземного громадського транспорту - автобуса, трамвая, тролейбуса, фунікулера та міської електрички.

Про це повідомила директорка Департаменту економіки та інвестицій Київської міської державної адміністрації Наталія Мельник.

"Квиток, "не прив’язаний" до певного виду транспорту – це зручно, в першу чергу, для пасажирів. Кожен пасажир, виходячи з необхідної йому кількості поїздок на місяць, може не лише контролювати власні транспортні витрати, але й економити на вартості кожної поїздки. З цією метою розроблена нова гама проїзних квитків. Наприклад, пасажир користується метро та тролейбусом двічі у день протягом 21-го робочого дня на місяць. Отже, він здійснює 84 оплати за проїзд. У такому разі йому вигідно придбати проїзний квиток на 92 поїздки. Вартість кожної такої поїздки становитиме вже не 8, а 6 гривень 25 копійок. Разом із тим, вісім поїздок залишаються "резервними", – пояснила Мельник.

Діятимуть проїзні на 46, 62, 92 та 124 поїздки на місяць вартістю 290 грн, 390 грн, 575 грн та 770 грн відповідно. Тобто одна поїздка за купівлі проїзного обходитиметься в 6,2-6,3 грн. Водночас базова разова поїздка коштуватиме 8 грн. Також можна буде придбати "безлімітні" проїзні на всі види громадського транспорту вартістю 1300 грн.

Уперше вводиться в обіг "туристичний" проїзний квиток – із терміном дії протягом 24, 48 та 72 годин від моменту активації. Коштуватиме такий квиток 100, 150 та 200 грн відповідно.

Одночасно діятимуть картки Kyiv Smart Card із можливістю поповнення до 50 поїздок за один раз. Поїздки можуть бути використані на всіх видах наземного громадського транспорту. Таке поповнення дає можливість заощадити до 1,5 грн на кожній поїздці.

Придбані до 31 березня 2020 року поїздки на пластиковій безконтактній картці, яка діє виключно в метрополітені, будуть дійсні до 31 березня 2021 року.

У КМДА зазначили, що увесь рухомий склад міського громадського транспорту буде обладнано автоматизованою системою обліку оплати проїзду.

"Використання е-квитка у будь-який спосіб – придбання проїзного, поповнення картки поїздками чи купівля QR-квитка – роблять організацію громадських перевезень більш ефективною та прозорою", - запевнили в КМДА.

"Діджиталізація оплати проїзду дозволяє місту знати точну кількість пасажирів. Наприклад, завдяки е-квитку ми знаємо, що громадським транспортом щодня користуються близько 400 тисяч пільгових пасажирів та 300 тисяч власників Kyiv Smart Card. Ця інформація використовується для коригування маршрутів громадського транспорту. Крім того, ведеться точний облік пільгових поїздок, що дозволяє економити бюджетні кошти на відшкодування безоплатного проїзду", – зазначив директор Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій КМДА Юрій Назаров.

11 лютого на Єдиному веб-порталі територіальної громади Києва завершилося громадське обговорення проєкту розпорядження виконкому Київської міської ради (КМДА) "Про встановлення тарифів на перевезення пасажирів і вартості проїзних квитків у міському пасажирському транспорті, який працює у звичайному режимі руху". Проєкт розпорядження був також підтриманий на засіданні президії Київської міської ради профспілок.

Нагадаємо, на початку грудня "Укрзалізниця" повідомила, що впродовж 2020 року щомісяця підніматиме на 2% вартість пасажирських квитків. В "УЗ" зазначають, що підвищення тарифів планується здійснювати поетапно - щомісяця, починаючи від 1 березня до 31 грудня 2020 року в усіх категоріях вагонів, окрім першогоо класу поїздів "Інтерсіті+". У підсумку, ціни на залізничні квитки зростуть 2020 року на 22%.

У київському метро з’явиться 4G  - Економічні новини

У київському метро з’явиться 4G  - Економічні новини

 

Наступна публікація