У Кличка відтермінували запуск електронного квитка у Києві

У Кличка відтермінували запуск електронного квитка у Києві

Фото: Дніпровська міська рада

За словами заступника мера столиці, у липні почнеться лише тестування на деяких маршрутах.

Запуск електронного квитка у Києві відбудеться наприкінці року.

Про це заявив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.

"Нас інколи вводять в оману, стверджуючи, що електронний квиток можна запровадити за 5 місяців. Насправді це далеко не так, адже це досить серйозний технологічний процес. І питання не тільки у монтажі обладнання, а й у його налаштуванні. А це величезний пласт роботи. Все пов’язано із грішми і безпекою. У липні ми почнемо тестування електронного квитка на деяких маршрутах і, сподіваюсь, до кінця року запустимо його – можливо не у промислову, а в дослідницьку експлуатацію на всіх видах транспорту", – розповів він.

За словами Поворозника, введення електронного квитка – одна зі складових монетизації пільг.

"Саме з його впровадженням ми зможемо говорити про реальні цифри перевезень, навантаження на громадський транспорт і про компенсацію вартості перевезень пільгових категорій", – додав посадовець.

Нагадаємо, система електронного квитка буде спільною для "Київпастрансу" та "Київського метрополітену". Метрополітен підключать до неї після модернізації технічної бази. За даними Європейського банку реконструкції та розвитку, у містах Західної Європи втрати під час збору виручки у міському транспорті завдяки електронному квитку складають 2-3%, у Східній Європі — 2-7%. В українських містах втрати сягають 25-40%. У першу чергу, це стається через використання паперових квитків, людський фактор та відсутність автоматичного обліку пільговиків. Запровадження електронного квитка вирішить цю проблему, переконані в Київраді.

Зазначимо, раніше мер столиці Віталій Кличко прогнозував, що запуск електронного квитка в межах програми Kyiv Smart City відбудеться до середини 2018 року.

Повʼязані теми:

Наступна публікація