У Кличка розробили 15 сценаріїв реагування на надзвичайні ситуації через російські обстріли, зокрема в разі блекауту

Дата публікації
Перегляди
595
Час на прочитання
2 хв
Поділитись:
Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Viber
У Кличка розробили 15 сценаріїв реагування на надзвичайні ситуації через російські обстріли, зокрема в разі блекауту

Фото: Associated Press

Київська міська влада розробила 15 сценаріїв реагування на надзвичайні ситуації, пов’язані з російськими обстрілами систем життєзабезпечення міста.

У серпні пройдуть тренування, під час яких відпрацьовуватимуться дії міських служб на випадок блекауту. Про це повідомив в інтерв’ю Петро Пантелеєв, заступник мера Києва Віталія Кличка.

«Наразі у нас є 15 сценаріїв [роботи в разі надзвичайних ситуацій]. У серпні проведемо тренування на предмет стійкості системи життєзабезпечення міста під час блекауту. Такі штабні тренування регулярно робимо — готуємося до різного розвитку подій, в тому числі й з найгіршими умовами. Це, зокрема, сценарії дій у разі пошкодження об’єктів інфраструктури», – повідомив Петро Пантелеєв.

За його словами, зараз місто готується до зими ще більш відповідально і скрупульозно.

«На сьогодні дві третини робіт уже виконали. Є план підготовки, графік, за яким рухаємось. Ще два місяці є на проведення необхідних робіт і ремонтів. До 1 жовтня плануємо завершити. Враховуючи важливість цього напрямку, міський голова Віталій Кличко особисто контролює і моніторить ситуацію, проводячи штаби й інспекції, оглядаючи обладнання на місцях. Я зараз щотижня здійснюю інспекції та перевіряю готовність різних об’єктів і обладнання до зими, зокрема пункти обігріву й укриття. З керівником району без попередження оглядаємо обрані об’єкти. Контролюємо, як відпрацьовує районна влада план підготовки до зими. Київ робить усе можливе, щоб, незважаючи на важку перспективу, пройти й цю зиму надійно та стабільно», – наголосив Пантелеєв.

Пріоритетами для міської влади він назвав відновлення пошкоджених об’єктів і фізичний захист об’єктів критичної інфраструктури.

«Ми працюємо над тим, щоб захистити від уражень нашу енергетику, наскільки це можливо, враховуючи її стан і період експлуатації. Для нас торік основним було забезпечення генераторами пунктів обігріву. Ця робота завершена. Також ті невеликої потужності котельні, які можуть працювати від генераторів, вже ними оснащені. Генераторами оснащені й частина об’єктів водопостачання та водовідведення. Деякі ОСББ і ЖБК також ставлять собі ці прилади на системи циркуляції теплоносія й підкачування води. Також понад 150 бюветних комплексів мають можливість оперативно підключитися до генераторів», – повідомив заступник голови КМДА.

Також Пантелеєв зазначив, що минулої зими Київ зазнав 15 ракетних атак на енергетичні об’єкти. Загалом за час російської повномасштабної агресії ворог пошкодив близько 63% обладнання, необхідного для нормального і стабільного проходження осінньо-зимового періоду. Насамперед це обладнання для виробництва електроенергії. Тому питання економії електроенергії буде актуальним і наступної зими, підкреслив він.

Наступна публікація