У Кличка розповіли про створення музею на Поштовій площі

У Кличка розповіли про створення музею на Поштовій площі

Фото: УНІАН

Для визначення концепції музею можуть провести міжнародний конкурс.

У КМДА повідомили, що роботи над створенням музею на Поштовій площі тривають за планом.

Про це повідомив заступник голови адміністрації Олександр Спасибко.

Він підкреслив, що на Поштовій площі є деякі проблеми, але вони жодним чином не вплинуть на кінцевий результат – створення музею.

"Музей на Поштовій площі буде! Запевняю, що роботи щодо збереження, дослідження, консервації та музеєфікації ділянки прибережного кварталу XI-XII ст. здійснюються за планом. Фінансування в розмірі 27 млн грн місто виділило. Сьогодні триває технологічний процес. Також для підготовки якісної методики консервації ділянки та детальної концепції майбутнього музею археологам потрібен час. Цей фактор теж треба враховувати", – зазначив заступник голови КМДА.

Чиновник додав, що наразі існують проблеми з дотримання відповідного балансу між будівельними роботами та роботами археологічними, метою яких є збереження культурної спадщини.

"Ці проблеми вирішуються у робочому порядку. Замовник робіт та інвестор спільно напрацьовують технічні рішення, які забезпечать повноцінне проведення археологічних досліджень", – підкреслив Спасибко.

Наразі ж розглядається можливість проведення міжнародного конкурсу для визначення концепції майбутнього музею.

Нагадаємо, міську владу Києва змусять повернутися до знахідок на Поштовій площіПетиція про збереження археологічних пам'яток на Поштовій площі набрала вже 13 тисяч підписів і має бути розглянута столичною владою. Авторами ініціативи є знімальна група фільму "Україна. Повернення своєї історії" на чолі з Акімом Галімовим та директор Центру археології Києва Михайло Сагайдак.

Вони вимагають від столичного очільника Віталія Кличка врятувати безцінні історичні артефакти та археологічні розкопки на Поштовій площі. Це місце автори документу вважають дуже важливим для усвідомлення коріння української держави, історії хрещення Русі та джерелом можливих майбутніх археологічних знахідок.

Як повідомлялося, у квітні археологи припинили розкопки на Поштовій площі через борги із зарплати. За відсутності фахових дослідницьких робіт випадково знайдені квартали ХІІ століття завалюють мішками зі сміттям. 

Петиція про збереження археологічних пам'яток на Поштовій площі столиці зібрала 13 тисяч підписів

Петиція про збереження археологічних пам'яток на Поштовій площі столиці зібрала 13 тисяч підписів

Повʼязані теми:

Наступна публікація