У Кличка похвалилися оновленими сходами з Подолу на Пейзажку. Кияни одразу розкритикували конструкцію

У Кличка похвалилися оновленими сходами з Подолу на Пейзажку. Кияни одразу розкритикували конструкцію

Фото: УНІАН

Їх обурило, що у місті не впроваджується безбар'єрність.

Сьогодні у Києві за участю мера столиці Віталія Кличка відкрили оновлені сходи з Пейзажної алеї на Поділ - вони є частиною туристичного маршруту до Андріївського узвозу.

Про це повідомили у КМДА.

Поряд зі сходами озеленили територію, укріпили схили, побудували громадську вбиральню / Фото: УНІАН

 Поряд зі сходами озеленили територію, укріпили схили, на алеї туристичного маршруту побудували громадську вбиральню. 

Також були встановлені камери відеоспостереження та є зони доступу до Wі-Fі. У КМДА похизувалися, що облаштували оглядові майданчики, встановили нові лави, урни та LED-освітлення території.

"Я радий сьогодні презентувати оновлені сходи з Пейзажної алеї на Поділ – до урочища Гончарі-Кожум’яки. Ця зона відпочинку – важливий проект. Ми реконструювали не тільки сходи. Сьогодні ми презентуємо і частину туристичного маршруту в історичному центрі міста", – сказав Кличко на відкритті.

У майбутньому планують завершити маршрут біля Арки Дружби народів. 

Нові сходи були зроблені з бетону, проте самі сходинки, як і раніше, дерев’яні – зі зносостійкої та вологозахищеної термодеревини.

Ввечері сходи підсвічуються – LED-освітлення встановили в перилах. / Фото: УНІАН

Їхня довжина становить більше 200 метрів. Ввечері сходи підсвічуються – LED-освітлення встановили в перилах.

Нові сходи були зроблені з бетону, проте самі сходинки, як і раніше, дерев’яні / Фото: УНІАН

Проте у коментарях до допису Департаменту суспільних комунікацій КМДА із зображенням сходів обурені жителі міста залишають гнівні коментарі. Вони здивовані, що у новому проекті не були передбачені пандуси - таким чином, люди, які користуються візочками, фактично не зможуть пересуватися цими сходами.

У КМДА відповіли на закиди людей: у прес-службі після відкриття сходів погодилися, що пандуси таки варто було зробити.

Однак водночас зауважили, що конкурс проводив Науково-дослідний інститут теорії та історії архітектури, містобудування та дизайну КНУБА - очевидно, намагаючись перекласти відповідальність за результат на його фахівців, припускають користувачі Facebook.

Нагадаємо, заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе раніше заявив, що від 1 вересня пішохідні зони будуть обов’язково проектувати із врахуванням потреб людей з інвалідністю.

Повʼязані теми:

Наступна публікація