У Київській області оголосили перший рівень небезпечності: що сталося

У Київській області оголосили перший рівень небезпечності: що сталося

Фото: unsplash.com

Синоптики попередили жителів Київщини про грози та град.

Синоптики попередили жителів Київської області про грози та град. Оголошено перший рівень небезпечності (жовтий).

Про це йдеться у повідомленні на сайті ДСНС Київської області.

"За інформацією УкрГідрометцентру, у найближчу годину з утриманням до кінця дня грози, подекуди град (І рівень небезпечності, жовтий)", - попереджають рятувальники.

Що робити під час грози: поради рятувальників

Зі слів рятувальника, найнебезпечнішими під час грози є розряди блискавки, температура якої може перевищувати 30 тисяч градусів за Цельсієм – це приблизно у п'ять разів більше за температуру на поверхні Сонця. У середньому блискавичний розряд поширюється зі швидкістю понад 190 тисяч км/с, а його довжина становить 3-4 км.

Тож, якщо ви перебуваєте вдома, зачиніть усі вікна та двері. У приміщенні не повинно бути протягу: він як магніт притягує кульову блискавку. Тримайтеся подалі від електроприладів, антен, проводів – усі вони притягують розряд.

Якщо ви перебуваєте на вулиці, уникайте високих дерев, металевих парканів, стін, біля яких ростуть дерева.

Якщо ви опинилися у лісі, не ховайтеся від грози на узвишші. Знайдіть низькі дерева, що стоять поряд. Ховатися під одиноким високим деревом небезпечно для життя. У жодному разі не бігайте. Зверніть увагу на місцевість: якщо на деревах помітні сліди від потрапляння блискавки, отже, ґрунт навколо має високу провідність електрики, і блискавка б’є туди постійно. Дуб, тополя, сосна та ялина найбільш уразливі для розрядів електрики, найменше – верба, клен та кущі.

Якщо ви опинилися у полі, знайдіть заглиблення у землі. Воно повинно бути сухим – волога земля сильніше проводить електрику. Якщо поблизу немає сухого заглиблення, сховайтеся у мокрій землі, але не лягайте у повний зріст. Якщо гроза застала вас під час прогулянки на велосипеді чи мотоциклі, терміново зупиніться – це небезпечно.

Якщо ж ви перебуваєте в автомобілі, небезпека вам не загрожує. Але не забудьте зняти усі металеві антени з поверхні машини, що можуть притягувати розряди.

Запам’ятайте: всі електричні прилади, зокрема мобільні телефони, є своєрідними приймачами для кульових блискавок. Тому в жодному разі не користуйтеся ними під час грози, натомість негайно їх вимкніть.

Як повідомлялося, погода Україні у квітні 2021 року буде приблизно такою ж, як і у попередні роки - у межах середніх багаторічних значень. За прогнозами сайтів погоди, перша половина квітня буде теплою, але потім погода буде досить мінливою - похолодання будуть чергуватися з потепліннями, а у період похолодань вночі слід очікувати навіть заморозків.

Повʼязані теми:

Наступна публікація