У київських дитячих садочках зросли ціни на харчування: наскільки і чому змінилася вартість раціону

Автор
Олена ЛоскунОлена Лоскун
Дата публікації
Перегляди
6687
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У київських дитячих садочках зросли ціни на харчування: наскільки і чому змінилася вартість раціону

Ілюстрація / Фото: Getty Images

Дитяча лікарка розкритикувала харчування дітей в садочках.

Кілька киянок, чиї діти відвідують муніципальні садочки, звернулися до ТСН зі скаргами про різке підвищення цін на харчування без завчасного попередження. Якщо раніше батьки оплачували лише частину, то відтепер мають викладати усю суму.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Батьки чотирирічного Іллі пригадують, що раніше платили за харчування 35 гривень, нині ж ціна зросла до понад 64 гривень. Запевняють, оплачувати потрібно все і сповна. 

"Нам сказали, бюджет міста Києва не передбачений для садочків. А раніше ми платили 70%", - кажуть батьки.

А це, зазначає жінка, відчутний удар по сімейному бюджету. Бо ж мають ще й сина-третьокласника. Для нього шкільні сніданки після карантину теж будуть платні.

"І ми будемо платити 25 грн і плюс, хто ходить на групу подовженого дня, платить 25 грн. У мене буде оплата 65 грн садок і 50 грн на день школа", - скаржиться мама.

"Якби це підвищення обґрунтували, ми б якось змирилися або б зрозуміли причину цього здорожчання", - нарікає Оксана, ще одна мама.

Обурюється й Ірина, син якої відвідує сусідній садочок. Жінка каже, що торік харчування було 32 грн, а після карантину, в червні вже також підвищували вартість до 35 грн.

Гнівить мам і те, що про зміну вартості заздалегідь не попереджали. Вони твердять, що адміністрація поставила їх перед фактом про зміну оплату.

У Київській міській адміністрації підтверджують, що батьки відтепер дійсно платитимуть усю суму. Але лише за ті дні, коли їхня малеча відвідувала садочок.

Натомість запевнили, що будуть контролювати, щоб додатково з батьків не збирали кошти на щось, окрім харчування. А також пообіцяли, що дітей пільгових категорій годуватимуть безкоштовно й надалі. 

"Законодавство говорить про обов’язкове забезпечення дітей дошкільного віку базовою освітою, проте не вимагає надавати інші послуги за муніципальний кошт. Дезінфекція, ремонти, забезпечення садочків усім необхідним – от на що зараз переорієнтовано міські кошти", - зазначили в КМДА.

Однак, точну вартість харчування дітей, розраховує кожна конкретна районна адміністрація. Адже саме РДА проводить  закупи продуктів та необхідних послуг. Тендер завершили не всі, тож деякі батьки зміни цін ще поки ще не побачили. 

ТСН звернулася до дитячої лікарки Анастасії Шелевицької для аналізу меню кількох садочків. Фахівчиня зауважує, що в харчуванні бракує овочів та фруктів.  Стосовно соків, то від них ліпше відмовитись, бо до них зазвичай додають цукор і вони не містять необхідну кількість поживних речовин.

"Фрукти та ягоди мають займати значну частину харчування. А в раціоні садочків фактично немає", - каже дитяча лікарка.

Крім того, прибрати із дитячого меню слід і манну кашу.

"Це, фактично енергетична бомба, котра не має корисних компонентів", - пояснює Анастасія Шелевицька.

Утім, деякі гастропозиції лікарка все ж схвалює. Зокрема, цільнозернові каші, парова котлета і хліб. 

У КМДА ж пояснюють, що набір продуктів  у садочках саме такий, бо є затверджені норми.

Харчування у садочках: батьки скаржаться на різке здорожчання цін

Харчування у садочках: батьки скаржаться на різке здорожчання цін

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Схуднення та здорове харчування
Дата публікації
Перегляди
6687
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація