Хто в Київраді підписав лист на підтримку Кличка і чому незадоволені їхні колеги за фракціями

Хто в Київраді підписав лист на підтримку Кличка і чому незадоволені їхні колеги за фракціями

Фото: УНІАН

Рішення звільнити Кличка з посади очільника КМДА ухвалили урядовці.

У середу, 4 вересня, на сайті Київради з'явився лист до президента Володимира Зеленського з вимогою залишити Віталія Кличка головою КМДА. Його його підписали голови чотирьох фракцій: "Самопоміч", "Батьківщина", "Свобода" та "БПП". Хто та чому підписав цей документ та чи є його противники у фракціях - у сюжеті ТСН.19:30.

Голова фракції БПП у Київраді Андрій Странніков каже, що очільника КМДА підтримали 80% депутатів. Утім, член партії Максим Шкуро розповідає, що думку депутатів не запитували. "Це не фракції приймали рішення, а голови фракцій. Зі мною, як з депутатом погоджень не було. Я її не підтримую", - каже він. 

Колишній депутат ВО "Свобода" Юрій Левченко рішенням голови фракції Юрія Сиротюка здивований. "Він негативна особистість для Києва і для переважної більшості киян. Підтримувати його таким чином, як це зробили голови більшості фракцій КМДА, так само неприпустимо", - каже Юрій Левченко.

Один із підписантів, що погодився прокоментувати свій підпис на документі, - голова фракції "Батьківщина" Володимир Бондаренко. Він каже, що перед підписанням колеги домовились, що документ для внутрішнього користування, а основна його мета, відтермінувати звільнення Кличка до 12 вересня. Тоді має зібратись чергова сесія і створити свій виконавчий орган. 

Депутати відхрещуються від листа до президента з вимогою залишити Кличка мером Києва

Депутати відхрещуються від листа до президента з вимогою залишити Кличка мером Києва

"Було обговорено, що воно нікуди не йде, воно приймається тільки для того, щоб Віталій Володимирович зрозумів, що це питання буде розглядатися. Але розповсюджувати його - нікому не давалось такого права", - каже він.

Наразі офіційного документа про звільнення Кличка з посади голови Київської міської державної адміністрації немає. 

Як повідомлялося, 4 вересня уряд погодив звільнення Кличка з посади голови столичної адміністрації. Остаточне рішення має прийняти президент. Сам мер уже назвав дії Кабміну незаконними та пообіцяв боротися за свою посаду, в тому числі й шляхом. Кличко заявив про намір балотуватися на наступних виборах.

Кореспондент ТСН Дмитро Святненко.
 

Повʼязані теми:

Наступна публікація