У Києво-Печерській лаврі проведуть реконструкцію печер: що відомо

У Києво-Печерській лаврі проведуть реконструкцію печер: що відомо

Перш ніж відновити монаше життя в Києво-Печерській лаврі там проведуть реконструкцію печер / Фото: скриншот з відео

І лише тоді можна буде відновити монаше життя тих, хто відмовився від УПЦ.

Завершення роботи комісії Міністерства культури та інформаційної політики, яка перевіряє майно Києво-Печерської лаври, недостатньо для того, щоб там відновилося монаше життя тих, хто відмовився від УПЦ.

Як розповів голова Державної служби етнополітики і свободи совісті Віктор Єленський, на печери, де зберігаються мощі послушників, чекає реконструкція.

"Обстежують (комісія Мінкульту - ред.) корпус за корпусом. Ми пам’ятаємо, як на лаврських храмах висіли оголошення "Тут за розкольників та уніатів не моляться". Зараз цього, слава Богу, немає. Залишилося, щоб спеціалісти дообстежили, прийняли в державну власність. А потім після певної реконструкції – бо там є потреба реконструкції, наприклад, печер – буде вирішено, в який спосіб буде тривати монаше життя", – розповів він у коментарі "Великому Києву".

Єленський зазначив, що у Верхній лаврі щотижня відправляє богослужіння ПЦУ.

Нагадаємо, Національний заповідник "Києво-Печерська Лавра" оголосив про розірвання договору про оренду з Українською православною церквою Московського патріархату від 29 березня 2023 року, проте тривалий час представників комісії не допускали на територію церкви.

Священники УПЦ МП заявили, що нібито в Міністерстві культури немає "жодних юридичних підстав для таких дій", а сам факт називають ультиматумом влади.

Наприкінці квітня суд ухвалив рішення, яке спростило роботу Мінкульту в Києво-Печерській лаврі.

Читайте також:

Повʼязані теми:

Наступна публікація