У Києво-Могилянській академії знайшли заряджений револьвер позаминулого століття

У Києво-Могилянській академії знайшли заряджений револьвер позаминулого століття

Фото: ТСН

Зброя лежала за книжною шафою, котру не рухали півтори сотні років.

У Києво-Могилянській академії знайшли зброю кінця ХІХ століття. На револьвері є гравіювання: цифри та вирізьблена корона, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Пістолет виявили за книжковою шафою, яку не рухали понад 150 років. Антикварний револьвер знайшла помічник президента «Могилянки» Катерина Максим. Зброя була в староакадемічному корпусі, збудованому ще Іваном Мазепою, де проводять реконструкцію приміщення. «Це було в купі сміття – і будівельного, і не тільки будівельного. Хтось викинув або загубив його», - каже представник НАУКМА.

У Києво-Могилянській академії під час ремонту знайшли револьвер 100-річної давнини

У Києво-Могилянській академії під час ремонту знайшли револьвер 100-річної давнини

Кому належав револьвер, зараз складно визначити. Після приходу радянської влади в корпусі Києво-могилянської біблотеки розмістили дніпровську флотилію – можливо, що хтось із військових його і загубив. Та паралельно існувала і книгарня, тому є й інша версія, що один із відвідувачів міг заховати зброю за шафами. «Враховуючи вік цієї зброї, і враховуючи той період, ті події, які відбувалися на території України, ця зброя могла бути в руках будь-якої людини», - вважає кураторка університетського музею Таїсія Сидорчук.

Знахідкою є 6-зарядний револьвер, у барабані котрого бракує однієї кулі. Це маленька, кишенькова зброя з гравіюванням латинськими буквами та цифрами, також на ній вирізблена невеличка корона. Знахідка схожа на роботу французького зброяра Шарля Франсуа Галана, фірма котрого наприкінці ХІХ століття випускала велику кількість кишенькової зброї. Такі револьвери ще мали назву «велодогів», бо розроблялися спеціально для захисту велосипедистів від нападу собак. На думку фахівця зі зброї Дениса Дубровського, виявлений взірець – дуже схожа копія. «Це була дуже вдала модель для носіння самооборонного револьвера, що її почали копіювати чи не всі фірми. На президента Гарлдфілда напали саме таким револьвером. Може, не саме цим, але цієї моделі», - каже експерт.

Антикварну знахідку вже вилучила поліція. Зброю мають знешкодити та повернути знову в «Могилянку», де її хочуть помістити в музей академії.

Раніше у жовтні в Київській та Запорізькій областях правоохоронці затримали п’ятьох громадян України, причетних до організації незаконного продажу зброї та боєприпасів. Зловмисники налагодили розгалужену мережу збуту вогнепальної зброї представникам криміналітету по всій території України 

Кореспондент ТСН Маріам Оганнисян

Повʼязані теми:

Наступна публікація