У Києві збільшується кількість травмованих дітей: хто відповідальний за стан дитячих майданчиків

У Києві збільшується кількість травмованих дітей: хто відповідальний за стан дитячих майданчиків

Фото: ТСН.ua

Близько 80% дитячих майданчиків не відповідають вимогам безпеки.

З першим весняним теплом у Києві гаряче стає і в травмпунктах. Зокрема через те, що збільшується кількість травмованих дітей.

Про це йдеться у сюжеті "Сніданку з 1+1".

Щороку в Україні травмуються 360 тисяч дітей. І чимало з них отримують травми на дитячих майданчиках, і все через їхній занедбаний стан. В Україні майже 80% територій, призначених для розваг та активних ігор дітлахів, не відповідають нормам безпеки.

У киянки Юлії на майданчику у парку "Юність" дев'ятирічна донечка забилася так сильно, що не могла дихати. Через відсутність дошок на конструкції, де гралася дівчинка. Юлія зателефонувала на гарячу лінію зверненнь громадян - у Києві це номер 1551. Там з'ясували, хто відповідає за парк, і демонтували зламану конструкцію

А ведуча "Сніданку" Неля Шовкопляс теж стала свідком схожої ситуації. Під її під’їздом ніяк не можуть відремонтувати карусель. Одного разу тут застряг хлопчик. Довелося пилкою між рейкою випилювати, щоб не викликати аварійку, тому що витягнути дитину було неможливо

За прибудинкову територію в Нелі відповідає ЖЕК, туди звертались неодноразово, але – безрезультатно!

Хто ж відповідає за травмованих дітей на міських майданчиках та куди звертатись, аби їх відремонтували – досліджував "Сніданок".

Експертка з безпеки дітей Олена Лізвінська вже дев'ять років досліджує це питання. Каже, що близько 80% дитячих майданчиків не відповідають вимогам безпеки.

Як діяти? Олена Лізвінська проти самодіяльності!

"Я дуже не раджу змінювати самим або покращувати (на дитячому майданчику – ред.), тому що в разі, якщо станеться нещасний випадок, до відповідальності притягнуть ту людину, яка запроваджувала ті зміни", - наголошує експертка.

Лізвінська радить насамперед з'ясувати, хто обслуговує цю територію - ЖЕК чи ОСББ.

"Якщо це ЖЕК, я раджу звертатись письмово, бажано у двох екземплярах - один собі, із вхідним номером, щоб він був зафіксований. Якщо ж це ОСББ, то звертатись до керівника і збирати підписи інших батьків, які разом з вами користуються майданчиком. Це треба для того, щоб більша кількість людей звертала на це увагу", - каже вона.

А якщо майданчик у хорошому стані: тобто, усі конструкції надійні, немає гострих деталей, жодної іржі, усі секції поділені за віком, все одно пильнуйте своїх дітей та оглядайте, чи немає сторонніх предметів у пісочниці. Тоді статистика травмованих малюків точно буде меншою.

Нагадаємо, у Києві на дитячому майданчику знайшли голову свині. Жахлива знахідка була закопана у пісочниці. 

Хто відповідальний за стан дитячих майданчиків в Україні

Хто відповідальний за стан дитячих майданчиків в Україні

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація