У Києві затримано колаборанта, який постачав росіянам будматеріали для виробництва "зубів дракона"

У Києві затримано колаборанта, який постачав росіянам будматеріали для виробництва "зубів дракона"

СБУ затримала у Києві колаборанта, який постачав рашистам будматеріали для виробництва "зубів дракона" / Фото: СБУ

Фігурантом виявився власник декількох підприємств у Бердянську, після захоплення міста він почав співпрацювати з окупантами.

Служба безпеки затримала у Києві колаборанта, який постачав до РФ будматеріали для зведення укріпрайонів у тимчасово окупованих південних регіонах України.

Про це повідомляє пресцентр СБУ.

Фігурантом виявився власник декількох підприємств у Бердянську. Після захоплення міста він почав співпрацювати з окупантами.

За даними слідства, колаборант постачав російським компаніям пісок, щебінь та цемент для будівництва фортифікаційних споруд на південному фронті.

Насамперед йдеться про масове виробництво протитанкових залізобетонних конструкцій, більш відомих як "зуби дракона".

Потім фігурант виїхав до Києва, звідки продовжив керувати незаконним бізнесом у тимчасово окупованій частині Запорізької області. Для цього він залишив там повний склад свого топменеджменту та налагодив з ними дистанційний режим комунікації.

Саме за вказівкою колаборанта його підлеглі у Бердянську "перереєстрували" підконтрольні місцеві підприємства за російським "законодавством". Після цього вони почали регулярно поповнювати бюджет країни-агресорки у вигляді сплати до нього "податків".

Під час обшуку у помешканні затриманого у Києві виявлено документи та інші речові докази злочинної діяльності на користь РФ.

Наразі колаборанту повідомлено про підозру за ч. 4 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (провадження господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором, незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора).

Зловмисник перебуває під вартою.

Нагадаємо, у Києві викрили експосадовця, який від 2014 року працював на ФСБ.

Читайте також провідні новини дня:

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Війна Росії проти України
Наступна публікація