У Києві затримали банду на чолі з полковником поліції, яка "зливала" дані українців колекторам

Завдяки продажу інформації екс-посадовець Нацполіції купив у столиці дев’ять квартир.

У Києві затримали банду, очолювану 47-річним полковником поліції, екс-керівником одного з департаментів, яка продавала інформацію з обмеженим доступом з автоматизованих систем МВС та Нацполіції зацікавленим особам.

Про це повідомили у Департаменті внутрішньої безпеки Національної поліції України.

"Працівники Департаменту внутрішньої безпеки та Головного слідчого управління Національної поліції, під процесуальним керівництвом Генеральної прокуратури України, викрили колишнього начальника одного з департаментів НПУ в організації схеми незаконного збагачення шляхом продажу службової інформації", - йдеться у повідомленні.

Як з’ясували правоохоронці, полковник поліції разом зі спільниками тривалий час за гроші надавали конфіденційну інформацію та безпосередній доступ до неї персоналу і працівникам служби безпеки колекторських контор, великих приватних підприємств, банківських установ тощо, завдяки чому екс-посадовець придбав 9 квартир у столиці, які він здає в оренду.

"Частина з них була куплена до виходу на пенсію, тобто витік конфіденційної інформації здійснювався ним і під час перебування на службі в органах", - додали у відомстві.

Також зазначається, що полковник володіє професійними навичками в галузі комп’ютерних технологій та програмного забезпечення, яке забезпечує роботу автоматизованих систем МВС та НПУ, а задля доступу до закритої інформації залучив до своїх незаконних схем чинних поліцейських, які обслуговують автоматизовані відомчі бази.

За даними слідчих, представників комерційних структур цікавили відомості під час приймання людей на роботу, адреси фактичного проживання кредиторів чи боржників, а також персональні дані працівників правоохоронних органів.

"Для прикриття злочинної діяльності організатор групи відкрив фіктивне приватне підприємство у сфері надання телекомунікаційних послуг. Його колишній підлеглий, чинний співробітник НПУ, крім забезпечення свого "боса" безперешкодним доступом на персональному комп’ютері до службових баз, налагодив за місцем свого мешкання таку собі "чергову частину" на кшталт call-центра "102". Цілодобово, у телефонному режимі, клієнти отримували потрібну їм інформацію", - розповіли у відомстві.

Під час 58 санкціонованих обшуків за місцем мешкання фігурантів у службових кабінетах співробітників поліції, а також працівників банків, підприємств та контор було вилучено різноманітну оргтехніку, сервер, мобільні телефони, копії документів, чорнову документацію, набої і кошти у вітчизняній та іноземній валюті.

Наразі слідчі готують оголошення підозри шістьом учасникам змови за ч.3 ст.28 (Вчинення злочину групою осіб, групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією), ч.2 ст. 361 (Несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), автоматизованих систем, комп'ютерних мереж чи мереж електрозв'язку) та ч.2 ст.361-2 (Несанкціоновані збут або розповсюдження інформації з обмеженим доступом, яка зберігається в електронно- обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах, комп'ютерних мережах або на носіях такої інформації) Кримінального кодексу України.

Нагадаємо, раніше в Одесі викрили начальника поліції, який систематично "здирав" гроші з підприємців. Його затримали під час отримання чергового незаконного траншу.

Повʼязані теми:

Наступна публікація