У Києві затримали хакера, якого розшукували правоохоронці 30 країн світу

Відповідно до українського законодавства, йому інкримінують причетність до вчинення кількох кримінальних правопорушень.

У столиці затримали організатора міжнародної злочинної платформи, відомої як “Avalanche”, яка щодня інфікувала у всьому світу до півмільйона комп'ютерів.

Поліцейські виявили у нього паспорт громадянина України на ім'я іншої особи, за якими зловмисник прибув до Києва, передає прес-служба Національної поліції.

 Сьогодні, 26 лютого, суд обиратиме йому запобіжний захід у місті Полтава.

«Під час обшуку на орендованій ним квартирі поліцейські вилучили ноутбук, гроші та флеш-накопичувачі. Мережа “Avalanche” функціонувала 7 років. До її ліквідації були задіяні правоохоронці 30 країн. 30 листопада 2016 року поліцейські провели міжнародну спецоперацію з ліквідації цієї кібермережі. Тоді у Полтаві правоохоронці затримали й організатора цієї злочинної діяльності – 33-річного місцевого мешканця», - йдеться у повідомленні.

1 грудня 2016 року Жовтневим районним судом м. Полтави було розглянуто клопотання представника Генеральної прокуратури України про його арешт. У обранні саме такого запобіжного заходу суд відмовив, після чого підозрюваний зник із зали суду. Пізніше його було оголошено у міжнародний розшук.

Кіберполіція затримала хакера, який підглядав за людьми через веб-камеру

Кіберполіція затримала хакера, який підглядав за людьми через веб-камеру

Відповідно до українського законодавства, йому інкримінують причетність до вчинення кількох кримінальних правопорушень. У той же час прокуратурою Вердена і поліцією Люнебурга (Федеративна Республіка Німеччина) розслідується кримінальна справа щодо міжнародної платформи злочинної інфраструктури, відомої як "Avalanche”, яка використовувалась в якості майданчика для запуску та управління масових глобальних шкідливих атак і відмивання грошей. У Німеччині, за оцінками експертів, це спричинило збитків на понад 6 мільйонів євро. Крім того, грошові втрати пов'язані з кібератаками, проведеними по мережі "Avalanche”, за попередніми підрахунками, склали сотні мільйонів євро у всьому світі. 

Нагадаємо, раніше працівники Центрального слідчого бюро Польщі, які відповідають за боротьбу з кіберзлочинністю, при співпраці з ФБР затримали 44-річного громадянина України, якого підозрюють у поширені зловмисного програмного забезпечення. 

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація