У Києві запрацювали ярмарки: торгують лише городиною, м’ясо та молочні продукти - під забороною

У Києві запрацювали ярмарки: торгують лише городиною, м’ясо та молочні продукти - під забороною

Архівне фото / Фото: УНІАН

Між покупцями доводиться контролювати дистанцію.

У різних районах Києва за визначеним столичною владою графіком відкрили виїзні ярмарки просто неба. Як там нині працюють, перевірила ТСН.

Напнуті ятки просто на одній із центральних вулиць Києва. Ярмарок приїхав на Велику Васильківську, місцеві задоволені відкриттям. Але не завжди задоволені цінами.

"Є радість, бо городина в супермаркеті і на ятках відрізняється", - кажуть містяни.

Адміністратор ярмарку Микола із термометром ходить вздовж вуличного базару. Нагадує про дистанцію, про яку покупці забувають. На одному ярмарку важко відрізнити покупців і просто перехожих, тому подекуди до яток люди підходять без масок. І ігнорують термометр.

"Дуже багато хто не хоче температуру міряти. Кажуть, що це паркова зона, мовляв, я гуляю, я не купую", - каже адміністратор.

Ярмарки у столиці працюють за прикладом усіх інших базарів: маски, захисні екрани, на ятках дезінфектори, вимір температури на вході.

Поки на ярмарках зі свіжого лише зелень. Тому, нарікають продавці, і людей мало.   

"До моїх помідорів ще треба кусок м’яса і кусок рибини", - каже продавчиня. 

А їх тут поки немає, як і молочних продуктів. Зараз на ярмарках просто неба дозволено торгувати лише рослинною продукцією, хлібом та медом. Необробленими продуктами - ні. Заборона на м’ясне і молочне не через сумнів у їхній якості, пояснюють в держпродспоживлужбі. Там вирішили поки не реалізовувати популярні товари, які на ярмарках зазвичай дешевші, щоб на базар йшло менше людей.

"Якщо будуть дотримуватись всі вимоги, якщо буде забезпечуватись і з боку відвідувачів, і учасників, і організаторів, то будем продовжувати і розширяти асортимент і кількість учасників", - коментує керівник управління безпечності харчових продуктів та ветмедицини держпродспоживслужби Києва Ігор Басюк.

Повноцінний асортимент на ярмарках має з’явитись, щойно епідемічна ситуація буде покращуватись. Але якщо ярмарки порушуватимуть правила, то їх не відриватимуть

З пом'якшенням карантину все більше українців почали повертатися на свої робочі місця. Утім, епідемія коронавірусу та деякі карантинні обмеження все ж змінили соціальні норми та роботу в офісах чи інших закладах.

Як убезпечити себе від хвороби на робочому місці, читайте за посиланням

Повʼязані теми:

Наступна публікація