У Києві зафіксовано випадок сказу: у Конча-Заспі чоловіка покусала безпритульна кішка

У Києві зафіксовано випадок сказу: у Конча-Заспі чоловіка покусала безпритульна кішка

Фото: unsplash.com

Тварина вже пала, а чоловік отримує антирабічне лікування у одній із столичних лікарень.

У Києві зафіксовано випадок сказу у кішки.

За інформацією Об’єднання ветеринарної медицини в м. Києві 7 серпня до відділу по боротьбі зі сказом тварин доставили труп кішки. Необхідні лабораторні дослідження виявили характерне для сказу тварин свічення.

Про це повідомляє Головне управління Держпродспоживслужби у Києві.

"Безпритульна тварина певний час жила на території будинку відпочинку "Конча-Заспа", розташованого за адресою: Столичне шосе, 24й км. Вона пала 7 серпня, але напередодні, 5 серпня, вкусила чоловіка. Нині він отримує антирабічне лікування у одній із столичних лікарень", - йдеться у повідомленні.

Київ із усіх боків межує з лісопарковими зонами, які мають численні резервуари збудника сказу (лисиці, єнотовидні собаки). Через це необхідно уважно ставитись до здоров’я власних тварин а також тих, що проживають поряд.

"Профілактичні рекомендації прості – не пропускати щеплення домашнім улюбленцям. Вакцинацію тварині потрібно робити щорічно", – наголошує Роман Матвійчук, заступник начальника Управління безпечності харчових продуктів-начальник відділу організації протиепізоотичної роботи Держпродспоживслужби Києва.

Про встановлення захворювання на сказ повідомлено Київську міську державну адміністрацію. Відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при виконавчому органі Київської міської ради, де визначили першочергові необхідні заходи щоб не допустити поширення сказу.

Нагадаємо, що сказ – гостре вірусне захворювання. Вірус сказу може передаватись людині чи тварині не лише через укус, а також і при ослиненні. Встановлено, що у тварин слина може бути заразною до появи клінічних ознак. Тобто, можна заразитись від тварини, яка не виглядає хворою, а є носієм вірусу. При цьому тварина не агресивна, а лагідно облизує того, кого любить. Достатньо зараженій слині потрапити на кон'юнктиву ока, у ніс, на губи, на ушкоджену шкіру навіть при незначній подряпині, і цього вже досить, щоб вірус потрапив у кров.

Фото: Центр громадського здоров`я

Вірус сказу вражає центральну нервову систему, супроводжується паралічами і завжди закінчується смертю.

Специфічної терапії захворювання на сказ у світі не існує.

Випадків одужання людей від сказу не зареєстровано.

На сьогодні у всьому світі програма раціонального проведення щеплень проти сказу залишається пріоритетною.

У разі покусу чи ослинення слід негайно звертатися по медичну допомогу. Адреси усіх травмпунктів столиці вказані на Медичному порталі КМДА.

Нагадаємо, у Миколаївській області зафіксовано випадок сказу в людини. З таким діагнозом госпіталізовано 31-річного чоловіка. Це стало наслідком укусу безпритульного собаки у серпні 2019 року. Тоді постраждалий звернувся по медичну допомогу, але від профілактичних щеплень відмовився. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація