У Києві зафіксували спалах африканської чуми свиней – подробиці про карантин і правила

У Києві зафіксували спалах африканської чуми свиней – подробиці про карантин і правила

У Києві зафіксовано спалах африканської чуми свиней. Зона карантину / Мапа: Офіційний портал Києва

На території лісопаркового господарства "Конча-Заспа" виявили труп хворої тварини.

На південній околиці Голосіївського району Києва, в лісопарковому господарстві "Конча-Заспа" зафіксовано спалах африканської чуми свиней. На прилеглій території оголошено карантин.

Про це заявило Головне управління Держпродспоживслужби в Києві.

За офіційною інформацією, на території КП "Лісопаркове господарство "Конча-Заспа" виявили африканську чуму свиней. Тож від 27 вересня 2023 року встановлено карантин.

Зона захисту зазначена на мапі.

У Києві зафіксовано спалах африканської чуми свиней. Зона карантину / Мапа: Офіційний портал Києва

Вогнищем африканської чуми свиней стало місце, де виявили труп хворої тварини.

У лісопарковому господарстві "Конча-Заспа" зафіксовано спалах африканської чуми свиней – мапа

Першою зоною визначена зона захисту, яка безпосередньо межує з епізоотичним вогнищем (у радіусі 3 кілометрів). Другою зоною визначена зона спостереження – територія радіусом до 10 кілометрів від зовнішніх меж зони захисту.

Правила й заборони в зоні захисту

На території, де оголошено карантин, заборонено:

  • торгівлю на ринках живими свинями та продуктами з них, крім отриманих на забійних і переробних підприємствах, які мають експлуатаційний дозвіл, за наявності супровідних ветеринарних документів;
  • проведення виставок, ярмарків, базарів та інших заходів, пов’язаних із пересуванням і скупченням тварин (крім транспортування свиней на відведені забійні пункти та м’ясокомбінати).

В зоні нагляду заборонено:

  • торгівлю на ринках живими свинями та продуктами з них, крім отриманих на забійних і переробних підприємствах, які мають експлуатаційний дозвіл, за наявності супровідних ветеринарних документів.

У приватному секторі, який увійшов до карантинних зон, можуть проводитися подвірні обходи з метою обліку, виявлення захворілих свиней, підозрілих у захворюванні свиней і загиблих тварин. Просимо мешканців поставитися з розумінням до ситуації та надати необхідну інформації представникам Держпродспоживслужби.

Як зазначають у КМДА, карантин можуть зняти через 40 діб після виконання всього комплексу заключних ветеринарно-санітарних заходів за окремим рішенням комісії.

Нагадаємо, африканська чума свиней – це вірусна хвороба. Тварину лихоманить, з'являється ціаноз шкіри. Належить до списку A згідно з Міжнародною класифікацією заразних хвороб тварин. Для людини африканська чума свиней небезпеки не несе.

Додамо, що у світі збільшується загроза виникнення епідемій смертоносних захворювань як серед людей, так і серед тварин.

Читайте також:

Повʼязані теми:

Наступна публікація